Новогодишната елка според Фенг шуи: Внимавајте како ја украсувате и каде ви стои елката во домот, среќата ви зависи од тоа!

22 декември, 2020
Screenshot_1_1000x0

Ако сакате фенг шуи, знаете за картата багуа, односно „мапата“ на вашиот дом во која секоја соба, во зависност од својата позиција, собира енергија поврзана со одреден аспект од вашиот живот.

Елката припаѓа на елементот дрво, затоа треба да ја поставите во дел од вашиот дом, компатибилен со елементот од дрво фенг шуи.

Овој елемент ја симболизира виталноста, растот и добрината. Енергијата на дрвото е исто така поврзана со флексибилноста и хуманоста. Овие се најдобрите делови од домот, во споредба со страните на светот што ги покажува картата багуа.

Исток – здравје и семејство

Југоисток – пари и изобилство

Југ – репутација и слава

Што да направите ако тие делови од станот се зафатени или немаат смисла, ако, да речеме, имате тоалет на источната страна од станот?

Овие се помошни решенија, тие исто така зависат од бојата на декорацијата. Северот е област на кариера, работа и успех, а потоа треба да ја украсите елката со боите на елементите вода и метал. Овие се бели, сиви, црни и сини.


Североисток во вашиот дом е „задолжен“ да се грижи за себе. Украсете ја елката во боите на оган и земја (црвена, розова, земјени тонови, жолта).


Југозападот е област на љубов, и ако поставите елка таму, можете исто така да ја украсите во црвена, розова, жолта или која било од земјените бои.

Западот означува креативност, и ако таму ставите елка, оставете украсите да бидат бели или сиви.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi