Новогодишни резолуции- како да ги зголемите шансите за остварување на планираното

23 декември, 2020
237837_shutterstock-1235455207_ls

Со новата година, доаѓа период во кој сумираме што сме правеле и кога ги бираме ветувањата што си ги даваме на самите себе за следната година – а подобро е да го сториме тоа заедно со најблиските

Заедно со божиќни песни, ирваси на џемпери и подароци под новогодишни елки, со крајот на годината, обично имаме време за новогодишни резолуции. Тоа е период кога преиспитуваме што сме постигнале во изминатата година и кога правиме планови за она што сакаме да го видиме, научиме и пробаме – во годината што ни тропа на врата.

Составувањето на новогодишните резолуции е покорисно во општеството. Најдобро е да разговараме во кругот на блиски пријатели за концептот на среќа, за тоа што нè прави задоволни или што секогаш се лизга од нашите раце, како и за тоа како да влијаеме на тоа. И со новогодишни деликатеси и украси, чаша греено вино или топол чај, може да прерасне во убава традиција за собирање и празник! Без разлика дали ќе го организирате во живо, ако ви дозволуваат можности или преку интернет што нè научи пандемијата, ви предлагаме да ја сумирате годината со вашите најблиски пријатели, да размените идеи за следната, да се поддржувате во намери и – што е најважно – да запишете што е планирано . Тој труд ќе биде вашето сведоштво и ветување дадени на другите и на самите себе. Во текот на целата година, продолжете да се поддржувате едни со други и да си давате добар пример едни на други. Нека вашите успеси, достигнувања и исполнети ветувања служат како мотивација за другите. Ако некој запре, турнете го.

Потсетете го на списокот и новогодишните ветувања. Ако ви снема мотивација, побарајте ја во успесите на вашите пријатели. И кога ќе поминат годините и ќе се сретнете повторно со вашите најблиски и старата листа на новогодишни резолуции – ќе бидете изненадени колку од нив се штиклирани. Бидејќи, со взаемна поддршка, сè е секогаш полесно!

Нека една од тие резолуции за 2021 година е да се посветите повеќе! Да се ​​направите среќни со малите нешта што значат живот,насмевка. Секако, ги воодушевувате вашите најблиски со вкусни подароци, бидејќи нивните насмевки ќе ја удвојат вашата среќа. И за да ви го овозможиме сето ова, за време на овој празничен период.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi