ОД ОВА МОЖЕ СРЦЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ! Планинар бегаше од ПУМА, 6 минути ја гледаше смртта во очи! (ВИДЕО)

13 октомври, 2020
јт

Планинарите, големи љубители на природата, честопати можат да се најдат во многу опасни ситуации.

На ЈуТјуб се појави застрашувачко видео, во кое можете да видите како пумата започна да го следи овој планинар повеќе од шест минути по патеките во државата Јута.

„Мислев дека е крај“, напиша Кајл Бургес на својот Инстаграм профил за неговата средба што се одржа во саботата вечерта во Слејт Кањон, недалеку од Прово.

Овој искусен планинар вели дека ги видел младенчињата на ова животно на патеката за трчање, додека, како што наведува: „нивната мајка не беше среќна кога ме виде“.

Во видливо вознемирувачки клип, Бургес вика гласно со цел некако да се ослободи од животното. Додека тој избегнуваше, животното се приближуваше и се обиде да го достигне со заби и канџи.

„Оди си! Оди кај твоите деца!“ Се слуша во неколку наврати во клипот.

По шест минути следење, животното се вратило назад и избегало од каде што дошло.

Во интервју за медиумите, Бургес рече „Бев убеден дека животното ќе ме повреди“

„Адреналинот влегуваше во мене! Тој рече.