ОДГОВОРЕТЕ ВНИМАТЕЛНО на само ТРИ прашања- Тест на личноста на Далај Лама непогрешливо ја открива нашата потсвест

6 ноември, 2020
20110610_public_shutterstock__Di003067315_1000x0

Потребни ви се хартија и пенкало за овој тест.

Внимателно прочитајте ги прашањата и наскоро ќе ги добиете одговорите:

1. Наредете ги следниве пет животни по редослед од омилено до најмалку омилено:

а. крава

б. тигар

в. овци

г. коњот

е. свиња

2. Напишете еден збор што најдобро ги опишува следниве зборови:

а. куче

б. мачка

в. глушец

г. кафе

е. море

3. Сетете се на некој што ве познава и ви е важен и можете да го поврзете со една од следниве бои. Не повторувајте го вашиот одговор двапати. Само додајте по една личност на секоја боја:

а. жолта

б. портокалова

в. црвена

г. бела

д. зелена

Сега, кога ќе завршите, погледнете во толкувањето на вашите одговори:

1. Вака се опишани приоритетите во животот:

Крава значи КАРИЕРА.

Тигар значи ГОРДОСТ.

Овца значи ЉOУБОВ.

Коњ значи СЕМЕЈСТВО.

Свиња значи ПАРИ.

2. Животните го опишуваат вашиот живот

Опис на куче значи вашата личност.

Опис на мачка укажува на личноста на вашиот партнер.

Описот на глушец укажува на личноста на вашите непријатели.

Описот на кафето го означува вашето искуство во љубовниот живот.

Описот на море да го покажува вашиот животен стил.

3. Боите означуваат:

Жолта: Некој што никогаш не го заборавате.

Портокалова: Некој што може да го сметате за вистински пријател.

Црвена: Некој што навистина го сакате.

Бела: Вашата сродна душа.

Зелена: Личност која ќе ја паметите до крајот на животот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi