Опасно за машкиот мозок: Еве што им предизвикува гледањето во бујно деколте

21 декември, 2020
6b0e4701741ca3549144cd841efe1d37

Повеќето мажи велат дека кај жените најмногу ги привлекуваат градите, но, за среќа, не постојат правила за тоа што се бара: Мали, големи, цврсти, податливи, оние што „гледаат нагоре“, како и многу, бујни гради кои не се вклопуваат в рака. Такви се, се чини, најопасните, бидејќи една студија покажува дека погледот на бујните женски гради кај мажите предизвикува – пад на когнитивните способности.


Ова е, можеби, само еден од фактите што не сте ги знаеле за градите, зад кои има некои истражувања. Па, еве неколку помалку познати факти за женските гради:

– Луѓето се единствените видови во кои женските гради трајно се зголемуваат, кај другите видови тие растат само за време на доењето.

– Не е познато зошто хетеро мажите толку многу ги сакаат женските гради. Се претпоставува дека тоа е затоа што градите може да бидат симбол на плодност.

– Некои студии покажуваат дека градите имаат врска со посилна врска помеѓу партнерите

– Градите влијаат штетно на машкиот мозок: Мажите кои прво погледнаа слики од жени со големи гради покажаа послаби резултати на когнитивниот тест

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris