Откриена е возраста на која мажите и жените најмногу изневеруваат!

21 декември, 2020
873x400


Тие објаснија дека таа година е пресвртна точка во животот на многумина
Луѓето прават најмногу прељуби на возраст од 39 години, покажа британско истражување.

Тие објасниле дека оваа година е пресвртна точка во животот на многумина – некои почнуваат да влегуваат во средната возраст или бараат нови возбудувања.
Студијата покажа дека ние сме всушност најподложни на изневерување во последната година од која било деценија од животот (19, 29, 39, 49 или 59). По 39-та година од животот, најнеповолни се 49-та година, а потоа следат 29-та година.

Истражувањата покажаа дека некои луѓе изневеруваат со цел да го привлечат вниманието на својот партнер, а исто така честа е и прељубата за одмазда.
Летните месеци се особено опасни, бидејќи тогаш има 25 проценти повеќе прељуба.

Петте најчести причини за неверство се:


-Недостаток на возбуда во кревет

– Се појави можност

– Досада во врска

– Повторно контактирање со стара љубов на социјална мрежа

– Желба за промена

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris