Открил како преживеал напад од поларна мечка: Не смеев да викам додека ме гризаше

20 октомври, 2020
755ee2aa-7c43-4d51-96ae-0efbaa12ee7f


Рускиот ловочувар Владимир Слепчов (50) преживеал напад од поларна мечка. Слепчов го запознал ѕверот на еден остров во Арктичкиот океан. Дојде, рече тој, да го провери логорот за ловџии, и кога се приближи до сауната, излезе поларна мечка со две младенчиња и го нападна, а тој, падна и се преправаше дека е мртов, сè додека мечката не замине.


“Прво ги видов уништените куќи во кампот каде чувавме храна. Остатоците од храна беа расфрлани на сите страни. Одеднаш огромна бела мечка со две младенчиња излета од вратата на сауната, која, судејќи според нејзината големина, беше стара околу една година”, рече тој . Тој продолжи да објаснува дека нема оружје и дека се обидел да ја застрела со парче железо што го нашол на снегот, но промашил.


“Таа истрча кон мене и ме удри со ноктот над моите гради. Летав неколку метри назад. Штом станав, повторно ме нападна. После тоа не можев да станам. Лежев на грб кога ми пријде и мислев дека сега ќе ми го раскине лицето, па затоа го покрив со рацете “, изјави тој за руската телевизија РЕН. Кога таа почнала да му ги гризе рацете, тој се свртел на стомакот и потоа започнал да го гризе за задниот дел од нозете. Тој исто така рече дека видел како неговата крв капе на снегот и дека слушнал страшна бучава. “Кога таа почна да ме гризе, се сетив на мојот деветгодишен син кој ме чекаше дома. Му ветив дека ќе се вратам и морав да го чувам. Не требаше да врескам. Решив да се преправам дека сум мртов. Почувствував силен удар на грбот, а потоа уште еден “, вели Слепчов. На крајот тој се онесвестил и мечката помисли дека е мртов и заминала со младенчињата. Овој камп, патем, се користи само во текот на летото, па немаше кој да му помогне на Владимир, кој се здоби со повреди на главата, раката и ногата во конфликтот со мечката. Сепак, тој успеа да ги повика членовите на семејството кои потоа контактираа со службите за итни случаи. Тој беше пренесен со хеликоптер од островот во најблиската болница на копното, во Тикси, Сибир.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum