Ова е најлудата свадба за која сте слушнале!

19 октомври, 2020
564551_svadba_ls


Една невеста стана предмет на шеги и критики на социјалните мрежи откако објави список со дури седум први танци на свадба, со промена на облека, ховерборди и лизгалки. „Снимка на екранот“ од пораката на младите беше објавена на „Редит“, каде згрози илјадници корисници. – Првиот танц со промена на облеката, танцување на родители, младенци и родители, танцување на мајки и синови на ховерборди, танцување „на облак“, танцување за годишнината, танцување со ролерки, танц на Елвис – напишала идната невеста која веднаш ја прашале што треба да прават гостите за време на сите тие танци.


-Ќе биде многу забавно, нека се смеат и уживаат. Со првиот танц, ќе покажеме видео од нашето запознавање и поврзаност. Бевме најдобри пријатели 14 години. Се омажив и сопругот почина од рак. Мојот иден сопруг го загуби своето единствено дете во сообраќајна несреќа. Ние си помогнавме едни на други низ тие трагедии и сфативме дека сме судени еден на друг – објасни таа. На патот, таа откри дека планира да наведе роднини кои биле во брак 64 години, што значи дека имаат над 80 години, за да пробаат танцот на ролери затоа што се сретнале на лизгалиштето. За да бидат работите уште побизарни, парот планира да одржи часови за танц на венчавката, во случај гостите да бидат „рѓосани“ со движења. Секој танц треба да трае две и пол минути. Корисниците на Reddit во коментари го коментираат нивниот бес од ваквата идеја. “Ова звучи многу непријатно. Гостите нема да и го кажат тоа во нејзиното лице, но никој нема да биде заинтересиран или забавуван од она што таа го замислува” толку долго седејќи и гледајќи го вашиот танц? “,” Две лица во 80-тите години кои испиле чаша или две вино и на лизгалки, што може да тргне наопаку? “,” Нема да им биде досадно? само додека читав “, беа некои од коментарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort