Ова е најпопуларната диета на Google во 2020 година! Гарантира губење на дури 7 килограми за една недела!

20 ноември, 2020
гог

Во текот на зимата, сите бараат брзи диети, што ќе изгуби неколку вишок килограми за кратко време. Таква е „ГМ диетата“, односно диетата „Генерал моторс“, која компанијата ја развиваше во текот на осумдесеттите години, со цел да се зачува здравјето на своите вработени.

Во 2020 година оваа диета стана една од најбараните на Гугл, што не е ни чудно затоа што ветува дека ќе изгуби 7 килограми за само 7 дена!

Главното правило на диетата е строго да ги следите упатствата. На првиот ден треба да се јаде само овошје, но и тоа на вода, затоа бананите се строго забранети.

Принципот на диетата е да јаде храна што ќе изгуби повеќе калории отколку што внесувате. Во текот на првите три дена, можете да изгубите најмногу килограми затоа што тие три дена се најстроги, а во текот на целиот режим на седум дена треба да се трошат 1.000 до 1.200 калории на ден.

Ден 1

Овошје, а лубеницата е најпрепорачлива. Бананите се забранети. Може да се јаде во неограничени количини и кога сакате, но сепак не претерувајте.

2 ден

Целиот зеленчук е дозволен, суров или варен, а овошјето е забрането. Започнете го денот со печен компир што ќе ви обезбеди јаглехидрати.

3 ден

Комбинирајте овошје и зеленчук од првите два дена, но не јадете банани или компири.

4 ден

Денес ви се дозволени банани и млеко, како и овошје и зеленчук.

5 ден

Јадете говедско, телешко, пилешко или риба, со пет или шест цели компири. Во текот на овој ден се препорачува да пиете до 12 чаши вода.

6 ден

Денес се јаде само говедско и зеленчук.

7 ден

За појадок, јадете кафеав ориз и пијте природен овошен сок, и јадете овошје и зеленчук во неограничени количини за остатокот од денот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi