Ова ќе го натера вашиот мозок да експлодира! Се појави сложувалка по која полуде цел интернет!

29 август, 2020
мозок

Социјалните мрежи се преплавени со загатки што малкумина можат да ги дешифрираат.

„Ако ќерката на Тереза ​​е мајка на ќерка ми, што сум јас Тереза?“, Е прашање на кое дури 97 проценти од луѓето не успеале да одговорат на социјалните мрежи.

Повеќето од нив сметаат дека точниот одговор е „Јас сум Тереза“. Но, тоа сè уште не е точно.

Трикот е правилно да ги прочитате прашањата. Имено, ќерката на Тереза ​​е мајка на ќерка ми, а мајка на ќерка ми е јас, па логично решение е „Јас сум ќерка на Тереза“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris