ОВА КУЧЕ Е ВИСТИНСКИ ХИТ ВО СВЕТОТ! Тежи околу 40 килограми, а кога ќе го погледнете малку подобро, ЌЕ ВИДИТЕ НА КОГО ЛИЧИ! (ФОТО)

27 септември, 2020
пас наслов

Куче кое ги собра сите симпатии!

Кученцето, кое наликува на „орелски облак“, е популарно на социјалните мрежи, а ги освои симпатиите и кај децата и кај возрасните.

Кучето Чау Чау расте сè повеќе и повеќе потсетува на лав. Тој има околу една година и тежи нешто помалку од 40 килограми.

„Тој сака да игра и тој е многу трпеливо куче, тој е едноставно совршен“, изјави Сара, сопственичката на кучето.

За време на карантинот, семејството се преселило покрај езерото Тахо, каде кучето уживало во природата.

Сара истакнува дека нејзиното куче обожава лубеници, а неговата омилена играчка е ракун, првата што ја добил.