Ова се најголемите стравови на секој хороскопски знак!

28 октомври, 2020
325865_guy-2617866-1920_f


Овен:

Во својата тврдоглавост да направат сè по свое, Овните честопати не гледаат дека другите се навредени од нивното однесување. Само кога пријателите ќе исчезнат од својот живот, сфаќаат дека направиле нешто погрешно. Загубата на најблиските е тешка за него и тој ќе ја запомни таа лекција.

Бик

Тие сакаат удобност и уживање во едноставни работи – храна, друштво, меко ќебе и сè што создава топла атмосфера. За да бидат опуштени, тие треба да се чувствуваат финансиски сигурни, па со цело срце го бранат паричникот од сите трошоци, и долговите ги чуваат подалеку од себе. Но, Биковите исто така со нетрпение очекуваат најмногу да освојат на лотарија.

Близнаци

Тие имаат проблем со донесување одлуки. Тие ја сакаат безбедноста на нивното приватно опкружување повеќе од сè. Никој не може да им наштети таму и тие знаат сè таму.

Рак

Тие најмногу стравуваат дека нивните најблиски ќе ги напуштат или отфрлат. Тие исто така не сакаат да се сеќаваат на негативните епизоди од минатото, затоа што тогаш мораат да го преживеат сето тоа.

Лав

Тој се плаши да не го игнорираат, а за да се чувствува добро, мора да има чувство дека другите го доживуваат и го гледаат.

Девица

Тој се плаши од несовршеност. Секоја форма на несоодветност и несовршеност ќе ја исфрли прецизната Девица од такт, без разлика дали станува збор за истурено вино или лоша шега.

Вага

Таа стравува дека ќе остане сама. Таа честопати мисли дека животот ќе го помине сама и тоа многу ја оптеретува.

Шкорпија

Тој се плаши од интимност и напуштање и се плаши дека ќе го изгуби сопствениот идентитет во врската.

Стрелец

Тој се плаши од затворени простори, па многу припадници на овој знак страдаат од клаустрофобија.

Јарец

Тоа се воркохоличари кои ќе го градат својот деловен пат, но другата страна на таа паричка крие длабок страв од неуспех. Тие се многу задоволни од секој финансиски успех.

Водолија

Се што може да ги стави во одредена фиока со одредени правила на однесување и работа ќе ги полуди.

Риба

Тие се привлечени во идеали од нивниот свет на имагинација. Иако се природно талентирани и креативни, тие честопати не го гледаат светот каков што е и не се во состојба да се справат со секојдневните обврски.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum