ОВА СЕЛО „НЕ ПОСТОИ“, НО ЛУЃЕ ЖИВЕАТ ВО НЕГО: Добредојдовте во најголемата мистерија на Италија! (ВИДЕО)

6 ноември, 2020
село

Селото Фуроре во Италија е вистински скапоцен камен скриен во фјордот, во мала пукнатина во карпите, што некогаш им обезбедуваше одлична заштита на своите локални жители од пирати.

Познато е како „село кое не постои“ затоа што сите згради, улици и скалила биле скриени зад карпите, така што тие не можеле да се видат од морето.

Одамна тука не беше изградена мала населба со неколку куќи и без централен плоштад. Скоро ништо не се знаеше за него, и откако помина времето на пиратите, градоначалникот реши да дознае за Фуроре.

Тој наредил секоја куќа да биде обоена со светли бои, а оваа традиција продолжила и до денес кога селаните покануваат уметници од целиот свет да ги украсуваат локалните градби.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi