Оваа серија е вистински прирачник за секоја модерна жена: Што научивме од Кери, Миранда, Саманта и Шарлот?

20 ноември, 2020
848773_carie4_ff


1. Не треба да го споделувате секое верување со вашиот најдобар пријател. За да бидете најдобри, не треба да се согласувате за сè. Вие сте многу подобра пријателка ако укажете на вашата најдобра пријателка дека работи лошо и го искажете вашето мислење. Пријателите ќе ја ценат вашата искреност и ќе знаат дека сè што ќе кажете е само за нивно добро.

2. Сексот без љубов е добар, но сексот со љубов е уште подобар. Кери и пријателките ни покажаа колку е погрешно да се мисли на сексот како забранета или гадна – опасна тема. Тие нè научија дека е сосема во ред да се отвориме за тоа, а исто така докажаа дека сексот е (скоро) секогаш одличен!

3. „Тој“ не мора да биде совршен. Не инсистирајте премногу на шармантниот принц бидејќи можеби ќе ја пропуштите можноста да го пронајдете вистинското момче за вас. И запомнете: тој обично никогаш не доаѓа на бел коњ.

4. Никогаш нема да бидете целосно задоволни. Секогаш ќе недостасува нешто. Откако ќе го остварите сонот, веднаш ќе започнете да размислувате што друго би можело да ве направи вистински среќни. И на крајот на краиштата, зарем животот не е постојана потрага по бајка?

5. Никогаш не трпете нешто што е помалку од вашите очекувања. Кери нè научи дека не смееме да се откажуваме од нашите соништа и не смееме да се согласиме ако навистина не вреди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi