Овие 6 ЗАСТРАШУВАЧКИ И НЕОБЈАСНИВИ работи ни се случуваат додека спиеме! Дали сте ги доживеале?

4 декември, 2020
profimedia-0323419703

Мирен ноќен сон е сѐ што сакате по напорниот ден, но знаете ли дека понекогаш се случуваат чудни работи додека спиете?

Проверете дали ви се случуваат некои од овие необјаниви работи.

Мистериозни работи кои се случуваат додека спиеме

  1. Синдром на експлодирање на главата– личноста која се буди со силна „експлозија“ во главата, може да слушне звуци или да види блесок. Иако не е опасно, навистина е застрашувачки.
  2. Соништа кои се повторуваат-  често се поврзани со нашиот живот, а мозокот постојано ги повторува, меѓутоа нема вистинско објаснување, но се верува дека соништата се повторуваат за да можеме да се соочиме со нив
  3. Парализа во сонот- време кога се будите, но не можете да ги помрднете мускулите ниту да зборувате. Знаете дека вашиот ум е буден, но вашето тело не е, иако трае само неколку секунди, може да биде застрашувачки
  4. Зборување во сон- ова е чест феномен и трае 30 секунди, вообичаено се јавува во првите 2 часа од сонот. Не е опасно, но е доста непријатно за луѓето кои спијат покрај вас
  5. Вонтелесно искуство- се нарекува невропсихолошки феномен и во овој случај личноста се гледа надвор од своето тело. Свеста е надвор од телото и може да го види телото како лежи на креветот.
  6. Месечарење- феномен кога вашата свест спие, но телото е будно. Па, за време на спиењето, луѓето одат и дури и можат да ја напуштат својата куќа. Кога личноста се буди не се сеќава на ништо
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris