Овие инфлуенсери заработуваат милиони а всушност воопшто не постојат: Како е тоа можно?

25 ноември, 2020
influenser-830x0

Најпопуларните виртуелни модели во светот се однесуваат како и секој друг инфлуенсер, иако, барем во општата смисла на зборот, тие дури и не постојат, или поточно, постојат исклучиво во дигиталниот простор. Сепак, тоа не ги спречува да покажат интерес за претседателските избори во Америка, да го изразат своето мислење за денешните релевантни теми и да ги рекламираат најголемите светски брендови.

Микејла Сусе, попозната како Лил Микуела, заработува околу 800.000 денари за секоја слика што ја објавува на Инстаграм. Сепак, таа сигурно не ги троши своите приходи, бидејќи не е жива личност, туку дигитален аватар создаден од компанијата Бруд.

Виртуелна девојка со розова коса, Серафин исто така станува сè попопуларна, таа веќе има 450.000 следбеници на Инстаграм. Инфлуенсерот го создаде компанијата Riot Games, и кога се здоби со голема популарност, тие го вметнаа неговиот аватар во една видео игра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi