Овие професии се најсекси за двата пола – Дали сте меѓу нив?

12 декември, 2020
dreamstime-xxl-158515741


Начинот на кој луѓето заработуваат за живот има влијание врз нивниот карактер и навики, но и начинот на кој тие се перципираат од припадниците на спротивниот пол и потенцијалните партнери.

Еве ги занимањата што луѓето ги сметаат за најсекси
Кога наоѓате потенцијален партнер, не е сè во изгледот – има нешто во впечатокот што го остава и тој е поврзан со она што го прави поединецот, покажуваат истражувањата. Соодветно на тоа, Тиндер ги објави резултатите од студијата што мажите и жените кажуваат која професија ја доживуваат како најатрактивна или „најсекси“ според претресите дадени од членови на разни страници за состаноци.


Мажи

1.Пилоти
2.Претприемачи
3.Пожарникари
4.Доктори
5.ТВ / радио водители
6.Професори
7.Инженери
8.Модели
9.Работници за брза помош
10.Студенти (која било специјалност)
11.Адвокати
12.Лични тренери
13.Финансиски советници
14.Полицајци
15.Припадници на војската


Жени

1.Физиотерапевтки
2.Дизајнерки на ентериер
3.Претприемачки
4.ПР / работничкки за комуникации
5.Професорки
6.Студентки (од која било специјализација)
7.Фармацевтки
8.Менаџерки за социјални медиуми
9.Манекенки
10.Забарки
11.Медицински сестри
12.Стјуардеси
13.Личен тренер
14.Агентки за недвижнини

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris