Овој хороскопски знак е одличен заводник, но внимавајте: Тој е најљубоморниот знак од зодијакот!

13 декември, 2020
iStock-861368754-Kopie

Тој е полн со сексуални идеи и желби и е одличен заводник, но може да биде многу напорен.


Станува збор за Скорпија.
Нај љубоморен знак на Зодијакот е Скорпија, и тој гледа во сè причина за сомнеж. Припадниците на овој знак, иако и самите знаат дека зрачат со силен сексапил и се многу еротични, ќе им пречи доколку нивниот партнер е таков. Тие се најсреќни во врската со некој кој е подготвен целосно да им се посвети на нив.
Кај другите хороскопски знаци, дозата на љубомора варира, од фактот дека таа е скоро непостоечка, до случаи кои се многу слични на Скорпијата.

Овен
Тој е прилично љубоморен, далеку над она што може да го наречете нормално, покажувајќи колку се грижи за својот партнер. Тој е страствен во љубовта, па затоа и неговите љубоморни испади се подеднакво страствени.

Бик
Умерената љубомора го означува овој знак, но тие не сакаат да бидат такви бидејќи им е напорно. Тие сакаат стабилни врски во кои нема да имаат причина да бидат љубоморни. Сепак, понекогаш е посилно од нив, па затоа спаѓаат во категоријата над просечни љубоморни. Тие самите се силни кога станува збор за искушенијата.

Близнаци
Тие не се премногу љубоморни затоа што и самите сакаат да флертуваат и да бидат во центарот на вниманието. Тие не ги сметаат причина за љубомора туѓите погледи на партнерот, ниту за неговата прекумерна поврзаност со спротивниот пол. Меѓутоа, кога ќе ги фати љубоморен напад, тие можат да бидат досадни со прашања и коментари – како мувите.

Рак
Тие се многу љубоморни, втори по фреквенција и интензитет по Скорпија и се најлоши. Тие бараат многу во врската, но се и лојални. Тие се склони кон драма и претерување, па затоа знаат дека мислат дека се во лоша врска, иако можеби тоа не е случај.

Лав
Припадниците на овој знак имаат проблеми со многу голема доза на љубомора, но тие се обидуваат да ја прикријат на сите можни начини затоа што имаат и проблеми со егото. Сепак, луѓето што добро ги познаваат не можат тоа да го пропуштат. Нивната љубомора понекогаш нема многу смисла и може да биде смешна.

Девица
Дозата на љубомора кај Девиците е потпросечна бидејќи тие се многу лојални, што значи дека и нивниот партнер е таков. Меѓутоа, кога ќе се посомневаат во нешто, тие ненаметливо ќе обрнат внимание на деталите од однесувањето на нивниот партнер и ќе ги соберат како сложувалка.

Вага
Според количината на љубоморни испади, во споредба со другите знаци, Терезиите се наоѓаат на средина. Ни премногу, ниту премалку. И во тој аспект на животот тие се неодлучни, како во некои ситуации да не можат да одлучат – да бидат љубоморни или не?

Стрелец
Љубомората ретко ги фаќа бидејќи и самите имаат проблеми со верност кон партнерот. Покрај тоа, тие се многу активни и дружељубиви, па немаат ниту време ниту волја да се замараат со тоа. За нив, стабилната врска е совршена во која можат повремено да талкаат во флерт и да не одговараат за тоа.

Јарец
Има малку љубомора, но далеку под просекот. Припадниците на овој знак стојат цврсто на земја, сакаат стабилни врски и имаат тенденција да веруваат, како Девицата, дека се претпоставува дека партнерот е верен затоа што тие се такви.

Водолија
Ова е најмалку љубоморен знак на Зодијакот. Толку ретко се љубоморни што партнерите можат да се запрашаат дали воопшто се грижат за нив. За нив се чини дека сè им е рамно. Тие се несигурни и знаат да талкаат во вонбрачни авантури.

Риби
Припадниците на овој знак се прилично љубоморни, повеќе од Бик или Терезија, но помалку од Скорпија, Овен, Рак и Лав. Тие се склони кон долги и стабилни врски и мразат кога нешто им ја нарушува таа концепција. Тие се искрени и им кажуваат на своите партнери сè за време на љубоморните испади.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris