Овој период ќе биде опасен за ОВИЕ знаци: Еве кои датуми се критични!

9 септември, 2020
хороскоп

На секои две години, Марс почнува да се движи наназад и овој транзит трае околу два месеци. Ретрограден Марс на Овен во 2020 година ќе се случи помеѓу 9 септември и 15 ноември 2020 година, а астролозите предупредуваат на следните критични денови.

– 9 септември

– 28 септември до 1 октомври

– 7 октомври до 12 октомври

– 14 ноември

Марс е поврзан со архетипот на воинот. Отелотворува акција, импулсивност, одлучност, агресија … Марс е исто така поврзан со сексуалноста – не во љубовен аспект, туку со желба и инстинкт.

Марс владее со принципот на самоодбрана, но ако се промени, може да се претвори во воинственост и раздразливост. Преместување во нова куќа, нова канцеларија или нешто слично не се препорачува. Поради влијанието на Марс врз сексуалноста, може да се појават нови сексуални авантури, но не е добро време да најдете нови партнери или да започнете врска.

За време на оваа ретроградна фаза, сè е во лесен ритам. Не претерувајте.

Ретроградно движење: 11 септември; Директно движење: 15 ноември. За два месеци.

Два месеци, помеѓу 11 септември и 15 ноември, ретроградниот Марс во Овен во 2020 година ќе влијае на секоја личност на различни нивоа и аспекти од нивниот живот. Може да бидете лути, па може да се појават некои проблеми и борби, но тие исто така ќе почувствуваат позитивна енергија, и ако се фокусирате и го надминете целиот гнев, можете да ги решите сите проблеми.

Држете се до ова.

– Не реагирајте на предизвиците;

– Немој да брзаш;

– Работа на изнаоѓање решение;

– Бидете флексибилни кон промените;

– Чувај се;

– Грижете се за вашето здравје, особено во однос на главата.

ОВЕН

Време е да се биде мудар. Имате голема шанса да ја трансформирате вашата внатрешна енергија во нешто попозитивно. Имате моќ да започнете нешто моќно, или да започнете да вежбате и да се грижите за вашето тело, или да започнете нов проект. Бидете внимателни и не започнувајте никакви борби, ќе ги изгубите.

БИК

Ова влијание ќе се фокусира на вашите потсвесни аспекти, што значи дека би можеле да имате некои согледувања во вашите соништа. Можеби сонува за борба, што е добро, нека вашиот ум ги процесира енергиите на вашата потсвест. Тоа е процес на лекување. Изгледате смирено, но всушност не сте. Време е да се соочите со вашата лута страна и да ја искористите таа енергија за сила.

БЛИЗНАЦИ

Ретрограден Марс ќе влијае на вашиот социјален живот, што значи дека може да имате проблеми со пријателите. Ова може да резултира во расправија. Треба да ја искористите енергијата за да запомните стари соништа и да започнете да ги остварувате. Тоа е еден од најдобрите моменти за тоа!

РАК

Влијанието на ретроградниот Марс на Овен во 2020 година може да резултира во проблеми со татковите фигури, кавги со таткото или шефот. Womenените можат да имаат проблеми со мажите. До декември, енергијата ќе се смири и ќе можете да ги надминете сите предизвици што ви се случија во овој период.

ЛАВ

Многу промени и трансформации можат да се случат со вашите филозофски убедувања, високото образование или патувањата. Покрај тоа, конјунктурата ќе ве направи незапирлива, што значи дека ќе се карате со секој што ќе ви застане на патот. Можете да се запишете на курс или дури и да одлучите да студирате во странство. Можете да патувате, да ги менувате вашите планови или дури и радикално да го промените вашиот живот и да започнете нов живот во странство.

ДЕВИЦА

Вашата позитивна енергија ќе претвори нешто негативно во нешто позитивно. Марс има магија да ослободува траума од минатото, што е една од најдобрите работи што можат да се случат. Затоа, добро време е да започнете и со терапија. Единственото нешто на што треба да бидете особено внимателни се парите. Ако имате заеми или хипотеки, можеби ќе треба да платите поголеми износи отколку што мислевте дека ќе имате. Затоа подгответе се.


ВАГА

Чувствувате дека сите ве напаѓаат и се борите само со светот со дишење. Вие сте дипломат, што честопати резултира во тоа да не се залагате за себе или да ги искажувате своите вистински мислења. Универзумот се обидува да ве направи посилен и посамоуверен, затоа ве турка до крајност. Научете како да го направите тоа со добра енергија и ќе научите лекција. Исто така е можно да започнете нов бизнис поради кој ќе бидете под дополнителен стрес. Бидете силни, ова е најдоброто време од целата година да го сторите тоа и да успеете.

СКОРПИЈА

Може да има големи конфликти на работа и не можете да ги избегнете. Останете смирени, ретрограден Марс трае само два месеци. Иако сте знак на трансформација, имате проблеми кога ќе ви се промени секојдневниот живот, па време е да поработите на таа фрустрација и да станете помирни. Грижете се и за вашето здравје.

СТРЕЛЕЦ

Дали сте подготвени да и одолеете на љубовта од минатото? Тој или таа ќе се врати, но само за да ви одржи лекција, затоа бидете внимателни. Енергијата е доста позитивна за вас, ќе се забавувате и ќе има многу акција во кревет. Ако имате деца, тие би можеле да ви создадат главоболка, па обидете се да бидете смирени.

ЈАРЕЦ

Знаеме дека ви треба пауза, но тоа сè уште нема да се случи. Јарците ќе имаат интензивна и тешка 2020 година. Запомнете, ќе излезете посилни од било што! Може да најдете расправии во вашиот дом или семејство. Ако сте пофлексибилни во организирањето на вашиот живот, ќе можете повеќе да се опуштите. Остани силен!

ВОДОЛИЈА

 Водолијата може да доживее судири со неговите браќа и сестри или луѓе кои живеат во близина на него. Важно е да го разгледате и преиспитате начинот на кој ги пренесувате своите мисли.

РИБА

Периодов посветите два месеци на пари, а со вас парите брзо доаѓаат и си одат. Можеби треба да инвестирате многу пари во овој период, а може да очекувате профит во декември.