Овој вид на карма ја носат луѓето родени во 1959, 1961, 1978, 1980, 1997, 1998, 2015 и 2017 година, цел живот!

1 декември, 2020
карма

Астролозите откриваат каква карма носат луѓето родени:

16/12/1959 – 06.10.1961 година.
05/07/1978 – 01.12.1980 година
26.01.1997 – 10.19.1998 година.
10/10/2015 – 09.05.2017 година.

Нивната карма е поврзана со следново:

Практична услуга на луѓе (конкретна помош преку занимање – најчесто преку општествено одговорни институции)
Помагање на луѓето да го подобрат своето здравје (лекари, нутриционисти, психолози …)

Вашите кармички способности:

Способност за сочувство, чувствителност, емпатија
Силна интуиција
Креативно размислување
Изразена духовност

Ако не ги развиете овие кармички способности, следната судбина ќе ве снајде:

Живот во илузии
Злоупотреба на алкохол и дрога
Самосожалување
Страв од живот и промени
Доверба во луѓето
Депресија

Ако ги развиете своите кармички вештини, тоа ќе ви го донесе следново:

Ќе научите критички да размислувате
Ќе им помогнете на луѓето од областа на здравјето, исхраната и животот воопшто
Нема да им помогнете на сите, но на оние на кои навистина им треба
Ќе ги научите луѓето да преземаат одговорност за своите животи
Здравиот разум и логиката се вашата основа за донесување одлуки, а не вера, илузии или шпекулации што ви доаѓаат
Ги признавате своите грешки и учите од нив

Вашиот минат живот е поврзан со луксуз и потрага по духовни искуства. Интересите на другите ги ставате пред вашите.

Вашите кармички улоги во минатите животи беа:

Доктор, медицинска сестра, исцелител
Телохранител
Психолог

Вашите кармички партнери (кои ќе ги привлечете во вашиот живот):

Луѓе кои страдале многу – тие ќе ви помогнат да ја откриете сопствената суштина
Луѓе кои се опасни сами по себе – тие ќе ве научат на логика и способност да живеете практично, да поставуваат јасни цели и да се откажат од илузиите
Алкохоличари и бездомници – ќе ги жалите и ќе им помагате сè додека имате сила. Треба да научите да им помагате на луѓето селективно и да разберете дали тие луѓе вредат за вашиот труд

Најголемиот предизвик што го носи вашата карма:

Научете дека вашите емоции и илузии го отежнуваат разумното надминување на ситуацијата
Дознајте дека себичните луѓе можат да ја искористат вашата љубезност на грд начин

Како да се ослободите од кармата од минатиот живот:

Научете да размислувате критички
Не верувајте на секого
Само верувајте на фактите
Научете да им кажувате Не на оние кои очекуваат сè од вас
Научете да се цените себе си и вашиот живот и да направите нешто за себе, не само за другите

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris