ПАМЕТНИТЕ ЛУЃЕ НЕ МОЖАТ ДА БИДАТ СРЕЌНИ? Еве зошто е тоа ТАКА

27 октомври, 2020
277189_glup123401_f

„Паметната личност знае сè, освен она што може да ѝ биде од корист. Среќната личност точно знае што е најдобро за неа

Понекогаш интелигенцијата може да предизвика големи проблеми. Еве 13 причини зошто високоинтелигентните луѓе не можат да бидат среќни:

1. Паметните луѓе имаат премногу високи стандарди.

2. Тие често не се во можност да ги прифаќаат работите такви какви што се и често се фокусираат на тоа како треба да бидат работите.

3. Паметните луѓе не знаат како да уживаат во моментот, бидејќи постојано го анализираат однесувањето на другите, но и местата каде што се.

4. Среќен ум е оној што се смирува; интелигентниот ум е оној кој одбива да се смири.

5. Интелигентните луѓе се постојано фокусирани на решавање на одредени проблеми.

6. Ако резултатот од акцијата е полош од очекуваниот, паметните луѓе се длабоко разочарани.

7. Интелигентните луѓе се безмилосно самокритични.

8. Тие секогаш бараат подлабоко ниво на битие. Не сфаќаат дека некој може да биде злобен, затоа што честопати преку себе гледаат на други луѓе.

9. Малкумина навистина ги разбираат. Тие немаат со кого да ги споделат своите мисли, бидејќи малкумина се на нивно ниво.

10. Високата интелигенција честопати доведува до психолошки проблеми.

11. Среќата е напорна работа секој ден.

12. Паметните луѓе можат да бидат непријатни во општеството.

13. Паметните луѓе често се плашат дека можат да ги изгубат своите способности.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum