Планетите ни подготвуваат пролетна РЕПРИЗА, а на 13 декември следи неверојатно ОЛЕСНУВАЊЕ

31 октомври, 2020
e478ccb812143cc61cf15381dc973bf2ceb7203d

Ретроградниот Меркур прави сè, од неколку обиди, а најмалку два. Значи, целото пролетно сценарио ќе се повтори.

Нè очекуваат зголемени тензии, зголемување на бројот на болни и мртви насекаде околу нас, па полека и во нашата земја, потоа војни, воени вежби, муниција, падови на авиони, растреперување на сите и сè …

Од 14 октомври до 4 ноември, Меркур се движи ретроградно. Многу е напишано за тоа, а малкумина не знаат што се случува во моментот на ова движење на оваа планета.

„Зад сцената, теории на заговор, ретроградниот Меркур влегува во најтемниот дел на душат …“

Ретроградниот Меркур сигурно не е многу убав. Ретроградниот Меркур секогаш се занимава со тајната, скриеното и влегува во најтајните и најмрачните вилаети од соништата, душите, имагинацијата и тајните, теориите на заговор, вистински заговори, измами, активности зад сцената. Ја намалува можноста за употреба на логика и често е причина за прилично збунувачки и нестабилни ситуации, како кај поединците, така и во општеството како целина.

„Болеста се враќа и сè ќе се случи повторно на пролет!“

Психата станува прилично чувствителна и прагот на дразби е екстремно низок, а бидејќи Марс е исто така ретрограден, тој повторно е во позиција каде што веќе ги предизвика тие силни пневмонии и големи проблеми до 13-ти декември.

Ова значи дека е време да го вклучите алармот, бидејќи ретроградно значи повторување на ситуациите за повторна доработка. Повторно истите проблеми, со еден збор. Меркур игра многу важна улога кога станува збор за белите дробови, бронхиите, хранопроводот, душникот, заедно со рацете, прстите, зглобовите, лактите, рамената и клучните коски. Воспалението на овие делови од телото е едноставно неизбежно и многу агресивно во овој период поради ваквите аспекти.

Немојте да бидете многу изненадени ако, од следниот викенд, некои мерки и забрани повторно почнат да се засилуваат, од ден на ден.

Ретрограден Меркур секогаш ве тера да се вратите наназад и секогаш да правите нешто од неколку обиди, а најмалку од два.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum