Подгответе се бидејќи следат неизбежни промени: Плутон вели „Ништо не е онака како што изгледа!“

12 ноември, 2020
astro-depositphotos148425487ori

Ние сме во космичка фаза што може да се опише од разни метафори. Крешендо во музиката означува постепено засилување на тонот. Реката извира од карпата, станува се поголема и поголема, и на крајот станува моќна сила која носи сè пред себе.

Како започна сето тоа? Пролетната рамноденица, Сонцето во Овен на 20 март е секогаш нов почеток, а Марс што управува со Овен формираше спој со Јупитер, Плутон во Јарец и Сатурн во Водолија, што беше директен повик за акција. Сега сме во периодот на Шкорпија, знак на распаѓање, трансформација и регенерација. Во тек е длабока промена. Дека навистина станува збор за посебна подготовка која се провлекува и ги поврзува тековните аспекти, вели квадратурата на Меркур во Вага со Сатурн во Јарец, на самиот почеток и на крајот на овој процес, во кој преку искуство (понекогаш тешко) доаѓаме до мудрост.

За да созрееме и да станеме одговорни, треба да ги надминеме пречките и одложувањата. „Гледано од авион“, ова звучи епско, моќно, додека „на теренот“ изгледа сосема поинаку.

Не грижи се, на практично, земно ниво, сè што се заплетка има шанса да се коригира до 20 ноември, кога Меркур ќе излезе од „сенката“ (зоната во која се случи ретроградното движење). На денот на ослободувањето (3 ноември), во Америка имаше претседателски избори. Наталниот хороскоп во САД укажува на огромни промени кои веќе се започнати. Спротивставеноста на наталниот Меркур на 24,12 степени Рак во осмата куќа (банки, деловни активности) и наталниот Плутон на Јарецот во втората куќа на финансиите е доволна за распаѓање под влијание на сегашниот транзит. Тоа е често споменатиот кардинален Т-квадрат составен од Јупитер, Плутон и Сатурн во Јарец во квадрат (90 степени) со Марс во Овен и Меркур и Венера во Вага.


Современиците на големи општествени промени немаат јасна слика, за тоа време е потребно растојание. Доминантната хаотична енергија што има магнетна привлечност е видлива и потребно е внимателно да се движи низ неа, за да не стане колатерална штета на масовните настани. Треба да најдеме мир и да веруваме во себе дека ќе се справиме со секоја ситуација што ќе се појави пред нас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi