Подгответе се за големи промени: Најмоќниот астро-период започнува и трае до јануари 2021 година

28 август, 2020
3540587245f466e8da17e5063903434_w640

Влеговме во нов астролошки циклус пред една недела, циклус што ќе трае до 28 јануари 2021 година. Ова е период во кој ќе свртиме некои нови страници во нашите животи и ќе тргнеме по нови патеки.

Ова ќе биде исклучително силен период и нема да можеме да избегнеме некои судбински настани. Во следниот период, јазлите на Месечината ќе бидат активирани, а астролозите објаснуваат што всушност значи тоа и како тоа ќе влијае на нашите животи. Месечината, Меркур и Сонцето беа заедно и така здружени беа од помош за активација на јазлите на Месечината.  

Некои, исто така, ги нарекуваат јазлите врати на судбината, додека други велат дека тие се врати на кармата. Јазлите на Месечината претставуваат имагинарни точки во астрологијата и нашите хороскопи, точки низ кои душата патува низ овој живот, од минатото кон иднината со судбински настани.

Од август оваа година, јазлите се наоѓаат на оската Близнаци – Стрелец.

Последниот пат кога јазлите беа на истите позиции беше во периодот од 13 октомври 2001 година. до 14.04.2003 година. години, па обидете се да запомните кои теми беа релевантни во вашиот живот во тоа време, бидејќи можеби сега е време да ги ревидирате.

Свртуваме неколку нови страници во нашите животи и тргнуваме кон некои нови патеки. Овој период ќе има поголемо влијание врз под-знаците отколку врз самиот знак. Еве како овој период ќе се одрази на секој поединечно:

Овен

За луѓето со подзнак Овен, овој период се одвива во 6-та куќа, куќа на работата, здравјето, домашните миленици и дневните активности. Може да очекувате промена на работното место, како и можност за промена на секојдневниот живот.

Бик

За биковите, овој период носи промени поврзани со љубовта, задоволството и децата. Следниот период им носи на слободните можност за нова љубов. Зафатените може да ја однесат врската на следното ниво.

Близнаци

Луѓето во знакот на Близнаци можат да очекуваат многу поволни промени и новости во наредниот период. Очекувајте многу дружење, движење и ненадејни убави средби. Исто така, може да очекувате промени во врска со домот, семејството, постои можност за промена на местото на живеење.

Ilustracija/Foto: Depositphotos/wrangel

Рак

Луѓето со подзнак рак најмногу ќе ги чувствуваат промените во овој период. Очекувајте многу динамичен период, полн со дружење и промени во областа на љубовта.

Лав

Можеби ќе почувствувате дека сте стигнале до точката каде очајно ви требаат промени. Ќе сакате да се преселите од местото каде што сте сега, да го промените изгледот, стилот на облекување и сликата воопшто. Периодот пред вас ви носи повеќе пари.

Девица

Обрнете внимание на вашите соништа и интуиција и следете ги. Ви претстојат тајни авантури или љубовни врски скриени од очите на јавноста или љубов со личност од далеку.

Вага

Подгответе се за деловни промени. Има голема можност да се остварат големи желби.

Скорпија

Обидете се што е можно повеќе во бизнисот, затоа што периодот пред вас е одличен за напредок во кариерата.

Стрелец

Промените и иновациите се пред вас во областа на кариерата, а постои можност да добиете интересна понуда од странство. Ќе бидете динамични, активни и успешни. Сите околности ќе одат заедно со вас.

Јарец

Минатото и сегашноста се спојуваат. Во следниот период ќе се соберат некои долгови и нерешени ситуации што сте ги оставиле зад себе.

Водолија

Ве чека поволен период за љубов.

Риби

Оние кои се невработени треба да го искористат овој пат да преземат акција за ова прашање затоа што шансите за напредок се големи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris