Погледнете го малиот прст на раката: Неговата должина ги открива сите „мали тајни“ за вас

26 ноември, 2020
sta-vas-mali-prst-govori-o-vama-poster-02-830x0 (1)

Зошто малиот прст? Секој прст е поврзан со планета и со одреден вид енергија. Дланката се смета за карта на нашето минато, сегашност и иднина и огледало на доблестите и недостатоците. Малиот прст е поврзан со Меркур, планетата на комуникација, патувања и финансии. Сè што треба да направите е да ја споредите должината на вашиот мал прст со должината на последниот свиок на вашиот мал прст. Што открива ова за вас:


Пократок

Ако малиот прст не го достигне последниот свиок на домалиот прст, тоа значи дека обично реагирате емотивно на стресни ситуации. Склони сте на плачење и хистерија. Честопати жалите за вашите реакции подоцна и сакате да го вратите времето и да постапувате поинаку во одредени ситуации.

Еднаков

Ако малиот прст завршува точно таму каде што е последниот свиок на домалиот, вие сте личност која ја совладала рамнотежата помеѓу интровертните и екстровертните квалитети. Не е дека не се вознемирувате и не се лутите, но некако наоѓате начин наметливо да ги искажете вашите чувства. Во повеќето ситуации, вие реагирате смирено и не дозволувате стресни околности да влијаат врз вас.


Подолг

Ако малиот прст е подолг од последниот свиок на малиот прст, имате психолошки квалитети на екстроверт и социјална личност. Иако можеби не ви се допаѓа постојано да бидете опкружени со луѓе, можете природно да ги шармирате оние околу вас. Дури и како дете, секогаш знаевте да ги натерате сите деца да си играат со вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi