Полната месечина на Овнот ќе го смени текот на вашиот живот засекогаш! Ќе биде многу драматично, но ќе се исплати!

1 октомври, 2020
насловна месец

Енергијата на полна месечина ќе ве натера да се движите напред, сакате или не

Октомври започнува со голем астро-настан кој, како што велат астролозите, ќе биде најтежок од сите неодамнешни лунации.

Вечерва, на небото се појавува полна Месечина на Овен, и подгответе се за големите промени што ќе ги внесат во нашите животи, а кои се однесуваат на сè што сме планирале да постигнеме или да започнеме со работа во последните неколку месеци

Ова значи дека љубовните врски повторно ќе започнат да напредуваат, шансите за напредување во кариерата повторно ќе се појават и ќе се појави општо чувство дека сега е вистинското време да се прават планови за во иднина.

Веројатно ќе има зголемена страст и одлучност кога станува збор за вашиот љубовен живот, бидејќи енергијата и на Месечината и на Марс ќе ја почувствуваме во хороскопскиот знак Овен.

Оваа полна месечина ќе биде најтешка од сите неодамнешни лунации, пред се поради другите астролошки настани, вклучително и влијанието на Уран, како и плоштадот Сатурн и Марс, кои го достигнаа својот врв на небото на 29 септември, но ќе продолжат да работат до 9 октомври.

Полната Месечина во Овен ќе предизвика наплив на мисли кои се поврзани со иднината – ќе се чувствувате како да сте седеле на работ на седиштето и само чекате да видите што ќе се случи понатаму.

Иако оваа енергија може да биде корисна за создавање живот заснован на слобода и автентичност, ние мора да се грижиме да не преземеме драстични чекори по кои нема „враќање назад“.

Придобивките од полна месечина во Овен

Пред нас се многу предизвикувачки моменти, но има и позитивна страна на оваа полна месечина.

Нема сомнение дека она што го правиме ќе го промени текот на животот засекогаш.

Придобивките од овој месец се дека ќе можеме да излеземе од многуте циклуси што не направија да се чувствуваме малку заглавени оваа година.

Напредокот произлегува од непријатност. Многу пати, дури и ако знаеме дека сакаме да одиме напред, или барем треба, сепак некако се повлекуваме, се воздржуваме.

Всушност, она што обично ни треба е да бидеме толку непријатни што немаме друг избор.

Сега, енергијата на полна месечина ќе ви помогне конечно да се разделите со претходните обрасци кои не ви носат задоволство и радост, и смело да зачекорите во нешто ново.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum