Полна месечина во риби: Стрелецот ќе има проблеми, Вагата ќе ги следи своите сонови, а вие?

2 септември, 2020
риба

Погледнете што носи полна месечина во Риби на секој знак …

Овен

Овенот ќе донесе важна одлука да се пробие од стариот начин на однесување, и тој нема да биде толку вознемирен за другите луѓе. Ќе се обиде повеќе да се задоволи, без секогаш да се држи во друштво, како што е навикнат. Понекогаш осаменоста и работата на себе може да бидат доволни.

Бик

Бикот ќе раскине со некои пријатели кои не беа корисни во тешкиот период. Конечно ќе размисли со кого треба и не треба да поминува време. Сега може да запознае нови луѓе кои ќе го направат среќен.

Близнаци

На работа, тие ќе можат да ги направат своите желби реалност, иако тоа нема да биде лесно. Сепак, важно е да знаат дека фокусот мора да биде поголем на обврските и дека одвлекувањето на вниманието нема да биде простено.

Рак

Ќе имаат желба да патуваат или да посетуваат курс, да положат испит, а оние кои веќе го направиле сето тоа, ќе завршат со читање книга или ќе најдат начин да уживаат повеќе во тоа. Ракот мора да научи да се релаксира, и ако не го стори тоа сега, никогаш нема да се случи.

Лав

Лав може да добие вести за некои непредвидени трошоци, а тоа може да го вознемири. Сепак, бидејќи тој знае дека сè треба да се плати на време, тој конечно ќе стане поодговорен.


Девица

Девицата, како и секогаш, ќе ги анализира партнерските односи, без разлика дали е сама или со некого. Секогаш може да има мана во сè. Сепак, за на крајот да биде се во ред, треба малку да „затвори очи“, бидејќи никој не е совршен.

Вага

Вагите ќе донесат одлука дека сакаат да ги следат своите соништа и дека не сакаат да прават ништо и сè заради пари. Ќе се обиде да најде работа што и одговара, каде што може да биде целосно посветена. Пријателите и семејството ќе и дадат голема поддршка. Шкорпија

Конечно ќе има некои нови настани и познанства. Она што е невообичаено за Скорпијата е дека ќе биде романтична, а тоа нема никаква врска со неа, но тенденцијата да се заљуби ќе биде голема. Зафатените Шкорпии ќе го почувствуваат влијанието на Месечината преку зголемена креативност и страст.

Стрелец

Стрелецот ќе размисли за следниот месец како да го поправи станот, како да се ослободи од сите вишоци работи. Тој не само што некаде ќе избега од проблемите, туку конечно ќе се соочи со нив. Можни се некои важни настани поврзани со семејството.

Јарец

Јарецот ќе размисли дали да оди на пократко патување или да си купи нешто што му треба. Има многу планови, но ќе биде потребно тој да биде упорен за сè да се оствари.

Водолија

Водолијата нема да мора да се грижи за пари овој месец, можно е покачување. Некои проблеми со пари што постојат долго време, можат да се решат, а нови можности за деловно работење може да се појават преку жена.

Риба

Преосетливост поради полна месечина сигурно ќе се почувствува кај Рибите. Рибите треба да разберат дека за нив започнува нов циклус во кој треба да воспостават рамнотежа помеѓу нивните обврски и обврските на другите луѓе.