Полната Месечина се занакува со несоница и слаба концентација, а врз ОВИЕ знаци ќе има најголемо внијание

29 август, 2020
1300103

Во среда, 2 септември, малку по зората, спротивставувањето на Сонцето и Месечината ќе создадат полна Месечина во Риби. Од вторник вечер до четврток наутро, повеќе луѓе ќе доживеат поблаги здравствени проблеми од вообичаеното, како нарушувања на спиењето и зголемено лачење на течности. Во ноќите пред и по полната Месечина, шансите за несоница и повеќекратно будење поради одење во тоалет ќе се зголемат

За да ги избегнете овие проблеми, избегнувајте стресни ситуации и вознемирувачки медиумски содржини во вторник и среда, и не пијте многу течности навечер. Ако веќе имате потешкотии да заспиете, земете лек со валеријана или мелатонин, природен хормон за спиење, половина час пред спиење.

Проверете два пати дали има грешки

Ментална конфузија, слаба концентрација и неопределен немир се можни во текот на денот. Дел од причината за ова ќе бидат живописни соништа, кои ќе ви остават траен и силен впечаток, мешајќи се со вашите мисли. Вршење на работа и учење ќе биде тешко за многумина, со прекини и зголемен број на грешки. Проверете два пати дали сте направиле сè како што треба, а ако го напуштите станот, проверете дали ги имате потребните предмети, вклучувајќи пари, документи и маска, како и дали сте го исклучиле плинот и електричната енергија на шпоретот и заклучете ја вратата. Кога Месечината е полна, никаква претпазливост не е претерана.

Во споменатиот период, не донесувајте далекусежни одлуки и не правете големи потези, туку само занимавајте се со едноставни и рутински задачи. Освен ако не е потребно, не излегувајте во сообраќај, не разговарајте на важни теми со влијателни луѓе и не се расправајте со претставници на законот. Во четврток попладне или навечер, мислите треба да се расчистат и концентрацијата треба да се стабилизира.

Оваа фаза на Месечината ќе има најсилно влијание врз Девица, Стрелец, Риби и Близнаци родени пет дена пред и по 2 септември, 2 декември, 2 март и 2 јуни. Споменатите предупредувања и препораки се однесуваат најмногу на нив. Во помала мера ќе влијае на Бик, Рак, Јарец и Шкорпија родени при преминот од првата во втората деценија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris