Полната сина месечина на Ноќта на вештерките најмногу влијае на овие 4 знаци: Неверојатно е што ќе се случи со Биковите!

31 октомври, 2020
232787_shutterstock-1809884917_ls

Се очекува силна енергија од сите страни под влијание на Ноќта на вештерките, но и на Уран и ретрограден Меркур

Најневообичаената полна месечина се очекува на Ноќта на вештерките 2020 година! Ќе ослободи неверојатна енергија, па затоа мора да ја искористите оваа единствена можност.

Дополнително влијание врз инаку невообичаената појава носи Меркур, кој во моментов се движи со ретроградно движење. Сината месечина на Ноќта на вештерките ќе биде во знакот на Бик, што, според астролозите, ветува промени, а можеби дури и проблеми. Пред сѐ – во личниот живот и финансиите. Ситуацијата дополнително се комплицира со зголемената активност на Уран.

Овој редок астролошки феномен особено ќе влијае на четирите знаци на Зодијакот, кои треба да бидат особено внимателни:

Бик

Претставниците на овој хороскопски знак ќе ја почувствуваат оваа полна месечина како никој друг. Покрај тоа, дури и оние кои, како по правило, не го забележале неговото влијание порано, сега сигурно ќе го забележат. Сепак, ова не е причина за паника: обидете се да останете смирени и позитивни додека вашиот ум и тело „се борат“ со сите овие енергии. На крајот, сè ќе биде добро – ќе бидете излекувани, дури и подмладени.

Лав

Бидејќи Меркур е во ретроградно движење, тоа ќе влијае на вашата кариера и работните места. Не се исклучени сериозни промени и можен е голем стрес. Но запомнете дека сè прекрасно и ново влегува во нашите животи како еден вид удар. Проблемите, промените и тешкотиите ни ветуваат нови можности. Затоа, најдоброто нешто што можете да направите во овој момент е да ги прифатите претстојните промени. Само бидете трпеливи и почекајте малку – ќе се случи нешто многу добро!

Скорпија

Сината месечина на Ноќта на вештерките буквално ќе ве натера да размислите за врска со партнер или член на семејство. Ќе ги видите сите проблеми јасно одеднаш, и што е најважно, ќе разберете што можете да направите за да ги решите. Затоа, не бегајте од ваквите мисли, туку слушајте се и искористете ја можноста подобро да ги разберете вашето семејство и пријатели.

Водолија

Родените во знакот на Водолија не се плашат од новини и промени. Напротив, тие се плашат кога ништо не се случува. Но, на оваа полна месечина, тие ќе мораат уште повеќе да ја развиваат оваа одлика во себе – да ги надминат своите лични граници и да ослободат простор за нови настани и луѓе. Можеби изгледа чудно и страшно, но сè ќе биде во ред. Само ослободете се од сите стравови и верувајте во сината месечина. Полната месечина ослободува неверојатна енергија. Искористете ја оваа единствена можност да ја поставите на вистинскиот пат – станете подобри, посилни и помудри!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum