Поради короната нивната популарност поголема од кога било!

5 октомври, 2020
Kara-Delavinj_Samsung-SpaceSelfie

Бидејќи луѓето поминуваат сè повеќе време на телефони и преку Интернет, така една посебна група на луѓе се повеќе влијае врз нив. Кај нас, тие честопати се критикуваат, многумина дури не ги сакаат и повеќето се прашуваат дали е тоа вистинска работа.


Како што може да претпоставите, ова се инфлуенсерите! Во годината што помина дома, тие одлично ја искористија пандемијата на коронавирусот за маркетинг. Заборавете на деновите на луксузно патување или вечера во ресторани со пет tarвезди, дојде ерата на уредување личен простор, вежбање дома и други работи што се прават внатре во домот. Влијанието на инфлуенсерите никогаш не било поголемо и сега секој може да стане инфлуенсер бидејќи единствениот услов е да има социјални мрежи и имагинација.

Не само што сериозно ја сфаќаат оваа финансиска можност, туку и вие можете да се поврзете со нив повеќе од кога било, затоа што на сите им треба инфлуенсер како водич! Овие апликации за шопинг доживеаја пораст од 43% во однос на минатата година! Овие апликации добиваат повеќе од 100.000 креатори на содржини кои рекламираат повеќе од 5.000 компании како што се Walmart, Apple, Chanel и многу други. Според Венц Бокс, кога продавниците се затворија заради пандемијата на коронавирусите, инфлуенсерите станаа трговци кои наметнаа одредени производи. Најуспешните брендови успеаја да привлечат инфлуенсери кои потоа ги рекламираат своите производи.

Иако некои извештаи велат дека продажбата на козметика опаднала, Венц Бокс открила дека продажбата на нејзината страница се зголемила за 140% како резултат на влијанието врз апликацијата. Бројот на луѓе кои зборуваат за нега на кожата е двојно зголемен, што се претвори во продажба на брендови како Улта, Глосиер и Сефора! „Иако не е прифатено да се става целосна шминка за состанок на зум, важно е да имате добра кожа. Или кога ќе го погледнете од гледна точка на фитнес, не смеете да одите во теретана, но луѓето треба да ја извлечат својата енергија преку домашна теретана или некои вежби! “- вели Венц Бокс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort