Посакувате брак но тој никако да се случи: Со оваа едноставна техника пресметајте кога ќе застанете пред матичарот!

22 декември, 2020
45078_bridal-636018-960-7201_f

Формулата се заснова на статистичка техника позната како „оптимална пауза“ или „најдобро време да се направи нешто“. Оваа формула ја користеше и колегата на професорот Дули, професорот Брус Браун, за да се реши неговиот брачен статус.


Како да се пресмета

1. Изберете ги годините што се горната граница за брак, на пр. 39 и таа година наречете ја “n”

2. Одредете ги годините кога започнавте посериозно да размислувате за брак, на пр. 20 и таа година наречете ја „p“

3. Одземете “n” од “p” (39-20) и помножете со 0,368 (19х0,368 е 6,992)

4. Додадете 6.992 на „p“ и ќе го добиете конечниот резултат дека 27 е оптимално време за брак

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris