Познат британски астролог открива: Нова ера почнува на 21 декември 2021 и ќе трае следните 200 години! Ќе донесе ОГРОМНИ ПРОМЕНИ

21 декември, 2020
228211_mars_ls

Јасмин Боланд вели дека додека Јупитер минува низ Водолија од 19 декември до 30 декември 2021 година, нè очекуваат многу промени на лично и глобално ниво.

Во изминатата година, Јупитер, планетата на експанзија, беше во Јарец, носејќи само ограничувања и економска пропаст. Преминувањето кон Водолија мора да го промени тоа и да донесе сосема поинаква енергија.

Време за нови откритија

Јупитер секогаш вели: време е за откритија, особено во науката и технологијата, Интернет и акција. Во следната 2021 година, ќе имаме желба да продолжиме понатаму, да ја вратиме изгубената слобода. Заедно со овие желби, доаѓа и незадоволството од старите структури и застарените ставови.


Револуции и разводи

Јупитер носи и масовни протести затоа што луѓето се фрустрирани и немирни. Можни се и земјотреси, но и на личен план! Луѓето ќе ги менуваат работните места, сопружниците, домот.

Јупитер ја поттикнува среќата на сè што ќе допре

Јупитер поттикнува раст и среќа во сè што ќе допре. Кога ќе влезе во прогресивниот знак на Водолија, умовите на луѓето ќе се свртат кон нови идеи. Хоризонтите ќе се прошират. Ќе бидеме охрабрени да правиме големи работи.

Сепак, со Водолијата управуваат Уран и Сатурн и тие ќе се мешаат со Јупитер. Многу работи ќе бидат откриени на светско ниво во јануари. Уран го претставува човештвото, а најголемите промени од 13 јануари треба да се очекуваат во светот на финансиите и ИТ секторот. Подобро речено – шокови!

Новата ера започнува на 21 декември и ќе трае 200 години!

Јасмин Боланд вели дека 21 декември е клучен за следните неколку години. Имено, таа вели дека секоја транзиција на планетата кон нов знак на зодијакот е важна, бидејќи енергијата на целата планета се менува.

Секој ќе ги почувствува промените на лично ниво!

„Транзицијата на Сатурн и Јупитер, двете најмоќни планети, ќе донесе промени на сите на работа, на љубовниот план, но и на целата Земја“, вели Боланд на својот блог.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris