Познати производители на овие слатки ја шокираа јавноста!

1 ноември, 2020
jafa


Имено, како што пренесува британски Мирор, според портпаролот на компанијата, спротивно на популарното верување, чоколадниот дел од десертот не е горниот, туку долниот дел. Тоа значи дека ги чуваме – и ги јадеме наопаку. Овој изненадувачки факт беше потврден на социјалните мрежи од човек познат само како Дејвид. Дејвид тврди дека испратил порака до официјалната веб-страница на компанијата со цел да го добие точниот одговор од самите водачи. Снимката на екранот од разговорот, споделена во групата на Фејсбук „Семеен карантин, совети и идеи“, го покажува одговорот на компанијата.

Дејвид праша на која страна од бисквитот се наоѓа дното. Тие одговорија: „Здраво Дејвид, нашите бисквити одат низ резервоарот за чоколадо, така што тоа е на дното“.

Давид се зачуди од оваа потврда, пишувајќи: „Што по ѓаволите, човеку?“ И тој не беше единствениот шокиран од откритието.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi