Принцезата заврши во болница откако дозна што крадците украле од нејзиниот дом!

7 ноември, 2020
soso

Крадците од куќата на саудиската принцеза во Париз однеле стока вредна стотици илјади евра, а 47-годишната принцеза, која не е во куќата од август, завршила во болница откако дознала што и е украдено, пишува Гардијан.

Кога се вратила дома, принцезата открила дека крадците однеле торби, часовници, накит и крзно во вредност од околу 600.000 евра. Поради шокот во кој паднала, таа веднаш била хоспитализирана и сè уште не можела да разговара со полицијата.

Крадците влегле во куќата без употреба на сила, изјави извор близок до принцезата за весникот. Тој исто така откри дека биле украдени вреќи со добро позната марка, кои поединечно чинеле од 70 000 до 150 000 долари.

Покрената е и официјална истрага, а полицијата веќе уапси еден осомничен, кој од август престојува во станот на принцезата.

Исто така, се наведува дека резервниот комплет клучеви исчезнал, што значи дека крадците го однеле со себе и дека сè уште имаат пристап до куќата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi