Првите симптоми на корона вирус кај децата започнуваат во обратен редослед од симптомите на сезонски грип!

1 декември, 2020
11

Во 82% од случаите на деца и млади лица заразени со ковид-19, треската е првиот знак на инфекција, а потоа кашлицата, токму спротивна на вообичаениот сезонски грип, е заклучокот од истражувањето спроведено од италијанското здружение на педијатри и инфективни болести.

Истражувањата покажаа дека децата помлади од една година кои се заразени со корона вирус најчесто имаат кашлица и затнат нос, а според мислењето или советот на педијатар, стомачните проблеми кај децата можат да бидат знак на тревога.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris