ПРВОТО што го гледате на оваа слика ги покажува вашите најдлабоки стравови!

16 октомври, 2020
овој

Ако девојчето било првата слика што сте ја забележале, тоа покажува како вашите потиснати емоции најверојатно доаѓаат од детството. Може да биде траума од раното детство, па дури и во перинаталната фаза, за време на породувањето или на самиот почеток на животот.

Бидејќи врската со мајката е клучна, ако детето поминало премногу време во болницата далеку од мајката или примило многу малку љубов од мајката во текот на раните години од животот, можно е тоа несвесно да се рефлектира во разни стравови. Таков е стравот од донесување одлуки.

Пеперутка

Различни типови на значење му се припишуваат на симболот на пеперугата. Според толкувачите на соништата, светла и шарена пеперутка е знак на добра надеж, нов настан во животот, нова, среќна фаза од животот. Темна пеперутка со светли траги на крилјата е поврзана со пропуштена можност.

Ако прво видовте пеперутка на оваа слика, можеби ќе треба да го пронајдете патот низ вашата душа или низ душите на луѓето што исчезнаа. Исто така, пеперугата може да означи изгубена доверба или несвесен страв од смрт.

Јагода

Се наоѓа во центарот на сликата и е поголем отколку во реалноста, во однос на околината. Јагода симболизира срце и љубов. Според една легенда, Венера не можела да престане да плаче поради смртта на Адонис и од секоја солза што паднала на земја се појавувала јагода.

Ако прво видовте јагода, тоа може да значи дека се плашите дека вашата љубовна врска ќе заврши лошо или ќе се заљубите во некој што не е за вас или не одговара на вашата љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort