Размрдајте го мозокот, пронајдете го решението: Потребно е да размислите малку пошироко

22 декември, 2020
mozgalica_zadatak

Повторно кружи загатка на социјалните мрежи, што предизвика многу „проблеми“ кај многу корисници.

И додека едни ја решаваат веднаш, други не успеваат да дојдат до правилно решение.

Прашањето за загатката е како задачата 29-1 = 30 може да биде точна.

Решението бара размислување надвор од рамките, а ако не успеавте да најдете решение, можете да го погледнете видеото подолу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi