Реалност наспроти инстаграм: Погледнете како вистински се прават фотографиите на инстаграм!

14 септември, 2020
insta

Дали некогаш сте се запрашале како се создаваат тие совршени фотографии на Инстаграм? Ако е така, вие сте на вистинското место.

Луѓето на Твитер споделуваат како всушност изгледа создавањето на тие снимки од бајките, кои потоа собираат илјадници лајкови на социјалните мрежи и … Па, тоа е малку помалку гламурозно отколку што изгледа на екранот.

Погледнете: