“ВИДЕЛ ЖИВОТНО СО ДОЛГИ ПРСТИ” Постои доказ кој открива дали сте имале врска со вонземјанец (ВИДЕО)

8 јули, 2020
vanzemaljac

Илјадници луѓе во САД веруваат дека ги украле вонземјани, па се поставува прашање зошто се прави тоа? Теоретичарот NLO Џорџ Чокалос го има возможниот одговор.

https://www.youtube.com/watch?v=qeQP2uWMRKI&feature=emb_title

Со децении луѓето тврдат дека виделе “нешто чудно на небото” и се убедени дека се вонземјаните не посетуваат, а некои тврдат дека биле и киднапирани

“Со векови ги кинапираат луѓето само за една цел”

– Вонземјаните ги кднапиаат земјаните со векови, и тоа не е нов проблем, но денес тие искуства се со пмал број на скептични луѓе- изјавил Чокалос.

Единствен документиран и докажан случај на киднапирање има Том Рид во Шефлид. Него го кинднапирале вонземјани на 0 години во септемрви 1969 ( на американскиот ден на работата) по враќање од природа, каде со мајка му и баба му одел на скара.

“Том Рид е единствен документиран и докажан случај за NLO киднапирањата.”

– Додека мајка му возела кола, цело време не следеше округло летало окулу 30 метри со се светлата, и кога стигнавме до дрвениот мост ни го попречи патот- се сеќава Том

Том тогаш се чувствувал како да поминува низ енергетско поле, влезе во осветлената врата, и кога отвори очи, видел осветлено битие со долги прсти. Се разбуди во автомобилот.

Овој случај на киднапирање го истражуваше локалниот судија Кевин Тајтус и собрал изјави од 250 сведоци кои викнале полиција и војска. Тајтус успеал да го убеди гувернерот Чарлс Бејкер на 3 ноември 2015 да го потпише првиот официјален документ кој ги потврдува NLO киднапери.

” Гувернерот во 2015 година потпиша дека Том, навистина бил киднапиран.”

Меѓутоа, иако официјалниот документ го потврди првиот случај на киднапирање, вистинското прашање е зошто го прават тоа?

– Луѓето милион години настанале од мајнуми, па во “хомо сапиенс” постанаа разумни битија “хомо сапиенс сапиенс”- кажува Чокалос.

“Воземјаните ни ја сменија крвната група!”

Основата на неговата теорија е дека на тоа интервенирале вонземјаните. Што направија нашите предци да станат “попаметни”?

– До пред 35.000 години не постоела RH негатив крвна група, а киднаперите ви внесоа измени во ДНК , па може да се заклучи дека сите кои ја имаат оваа група, предците имале контакт со вонземјани- заклучил Чакалос.

Теоретичарот на древните астронаути на чело со Чакалос веруваат во битија од други светови и пнатаму манипулираат со човекиот генетски код, а со цел да не претворат во “хомо сапиенс сапиенс сапиенс”- односно супер интелегентни личности.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi