Секогаш го следела своето срце и желби: Изабела Роселини го напуштила гламурот и направила фарма во мирно село

10 октомври, 2020
295847_221329-profimedia0170189639-ff_ff


Како ќерка на убавицата и позната актерка Ингрид Бергман и италијанскиот режисер Роберт Роселини, не е изненадувачки што Изабела Роселини тргна по стапките на нејзините родители, сепак, нејзините први значајни ангажмани се случија, според денешните стандарди, доста доцна. Во доцните дваесетти години, таа започнала кариера како модел која нагло била прекината со раскинувањето на договорот со Ланком затоа што наводно била во 40-тите години, премногу стара за да биде амбасадор за убавината на парфемот. Но, таа соработка беше обновена во 2016 година, кога Изабела веќе имаше 60 години и продолжи до денес.

Светската слава ја стекна во филмовите „Син кадифе“ и „Смрт и одговара добро“ во 80-тите и 90-тите години на минатиот век, но Роселини не престанува да дејствува дури и денес. Покрај појавувањето во филмот „Непријателот“ и серијата „Домина“, во 2000-тите таа режираше, продуцираше и глумеше во веб-серијата „Зелено порно“.

Ако веќе не сте, задолжително погледнете го животинското царство на начин на кој порано не сте го виделе тоа! Тој се занимава со слична тема во најновата „Секс и последици“, комично шоу на Интернет (кое сè уште се држи до научните факти) и ја објаснува репродукцијата кај животните.