Секој хороскопски знак има ТРИ совршени парови

25 октомври, 2020
ljubav-par-750x430

Знаете дека не можете да бидете пријатели и да се дружите со сите. Некои луѓе едноставно ви одговараат повеќе од другите, особено кога се работи за луѓе со кои сме во пријателска или љубовна врска. Сепак, постојат и такви таканаречени совршени парови кои се совпаѓаат едни со други во скоро сите параметри, а секој хороскопски знак има три такви „совршени парови“.

Еве ги вашите совршени парови засновани на хороскопскиот знак во кој сте родени.

Овен

Овните се совршен пар со Близнаци, Лав и Водолија

Близнаците се иновативни, различни и фасцинантни, па токму затоа тие се исклучително интересни за Овенот. Тие можат да научат многу од нив, а исто така не треба да се плашат дека ќе бидат премногу „закачени“ од нив, бидејќи независноста им е многу важна. Дури и во врската.

Лавовите се огнени и енергични, а токму тоа им одговара на Овните бидејќи им е важно нешто секогаш да се случува околу нив. И двајцата се интелигентни и светли, нема да се двоумат да се пофалат едни со други и сето тоа само ќе ја направи нивната врска посилна.

Водолијата ја има таа луда енергија од која не можете да избегате, а ексцентричноста и необичната смисла за хумор најдобро ги поврзуваат овие два знака. Иако врската со партнерот им е важна, исто така е важно да имаат места и време само за себе, а овие два знака најдобро можат да си го обезбедат едни на други тоа, и покрај тоа, тие ќе се присилат едни на други кон личен раст.

Бик

Бикот е совршен пар со Скорпија, Рак и Вага

Скорпиите можеби се целосно спротивни на Биковите, но токму тоа ги поврзува. Двајцата партнери во оваа комбинација вложуваат неописливо многу во растот на љубовната врска, а чувствата, убавите зборови и слатките гестови нема да изостанат.

Раковите обожаваат раскош и луксуз исто колку и Биковите и никогаш нема да им биде тешко да ве задоволат (се додека тие го земат истото од вас). Романтични вечери, излети, изненадувања и патувања се стандарден дел од односот помеѓу овие два парови.

Вагите, исто како и Биковите, се крајно романтични, дури и ако не признаат на почетокот, и иако ја сакаат својата комфорна зона, нема да се двоумат од време на време да пробаат заедно нешто лудо и поразлично и да се впуштат во нова авантура.

Близнаци

Близнаци е совршен пар на Овен, Шкорпија и Близнаци

Овенот и Близнаците во пар се апсолутно секогаш за добра забава, излегување и незаборавно искуство, без оглед на тоа што вклучува. Затоа, врската помеѓу овие два лика секогаш ќе биде свежа, како на почетокот, бидејќи тие едноставно не знаат рутина и досада.

Скорпиите најмногу ќе ги привлечат Близнаците со нивната емоционална длабочина и паметни разговори и иако на почетокот се глупави и непредвидливи, кога ќе ги запознаете малку подобро, ќе се заљубите над уши.

Близнаците се многу компатибилни едни со други. Најмногу од сè, сакаат паметни разговори и постојана комуникација, поради што никогаш нема да им биде здодевно во врската.

Рак

Раковите се совршен пар на Скорпија, Девица и Бик

Скорпија и Рак имаат една од најсилните врски во зодијакот. Заедничката доверба и искреност се најважните работи за двајцата, поради што не знаат за тајни, лаги, изневерувања и слични работи што можат да ја уништат љубовта.

Биковите вообичаено не им се отвораат лесно на другите, но врската со Раковите едноставно им го олеснува тој чекор. Овие знаци ќе ги споделат сите тајни едни со други, дури и оние што не се кажуваат никому, а романтичната страна на Бикот е особено привлечна за Раковите.

Девиците знаат да се прилагодат на сите барања и потреби на Бикот, што другите знаци не ги прават баш. Тие ќе се грижат за нив од ден на ден, но ќе очекуваат да им возвратите во еднаква мерка. Кога тоа ќе се случи, се случува и љубовта за цел живот.

Лав

Лавовите се совршен пар со Вага, Девица и Овен

Вагите, како Лавовите, се малку драматични и сакаат да претеруваат, но секој од овие знаци го прави тоа на свој начин, поради што тие никогаш не се „премногу“. Покрај тоа, двата лика се исклучително романтични, а тоа најмногу ги одржува заедно.

Девиците се совршен пар за Лавовите затоа што, кога е потребно, ќе ги спуштат на земјата и ќе им дадат доза на реалност, која на Лавовите понекогаш им недостасува. Девиците им помагаат на Лавовите да се грижат за себе и да бидат добри со себе, и на тој начин ќе градат подобри односи едни со други на патот.

Овните, исто како и Лавовите, се исклучително енергични и огнени, но токму овие црти на личноста ги обединуваат најмногу. Никогаш не е досадно во нивната врска, секогаш нешто се случува, секогаш е возбудливо и гласно, но токму таа искра ја одржува нивната врска жива.

Девица

Девиците се совршен пар со Ракови, Јарци и Бикови

Раковите се тука за да ги спуштат Девиците на земјата и да им помогнат да се релаксираат и смират. Девиците сакаат премногу да драматизираат, па затоа гласот на разумот секогаш ви одговара, особено во љубовна врска.

Јарците мразат конфликти и расправии, поради што секогаш ќе се обидат да решат сè со разговор, смирено и сталожено, секако. Животот без драма е совршен живот за нив, и иако Девиците се малку поинакви од нив, дозата на смиреност што ја имаат Јарците им помага самите да „се спуштат“ на земјата…

Биковите се познати по тоа што секогаш можете да се потпрете на нив и тие навистина не ги менуваат расположението и мислењето додека дува ветер. Секогаш можете да се потпрете на нив, и таа доза на сигурност е многу важна за Девиците. Тие секогаш ќе се држат едни со други како капка вода во вашата дланка и мирно ќе ги решат проблемите.

Вага

Вагата е совршен пар со Лав, Бик и Водолија

Лавовите се романтични души и имаат перцепција за врска како од бајка. Ова е токму заедничкото со Вагите и таа романтична страна што ја имаат ги одржува заедно.

Биковите се тука за да ја поддржат Вагата во сè што ќе решат да прават во животот. Тие ќе го поддржат секој сон и секоја идеја и ќе бидат најголеми обожаватели кога на Вагите најмногу им треба поддршка.

Водолијата е малку посложена од другите знаци, но токму за тоа на Вагата ѐ е многу привлечна. Вие не можете вистински да ги освоите „на почетокот“ и мора прво да создадете еден вид платонска врска, со цел работите да се движат во посилна насока.

Скорпија

Скорпиите се совршен пар со Бик, Рак и Близнаци

Бикот е целосна спротивност на Скорпиите, но токму тоа ги поврзува. Бикот е веројатно единствениот знак кој ја разбира сензуалноста и романтиката како Шкорпијата, а тоа е токму онаква личност што им е потребна за романтична врска.

Раковите се страствени и го обожаваат својот партнер и му ја даваат целата љубов на светот. Ова е токму она што Скорпиите го сакаат, безрезервна и тотална љубов, и никаква романтична вечера и изненадување не доаѓа предвид, па дури ни тоа не е туѓо за Раковите.

Близнаците се на прв поглед спротивно на Скорпиите, но ако успеат да ги заинтересираат, никогаш повеќе нема да можат да се одделат од нив. Близнаците ќе ги учат Скорпиите како да бидат разиграни и безгрижни, а Скорпиите ќе ги научат како да бидат поотворени кон нови авантури и работи.

Стрелец

Стрелецот е совршен пар со Стрелец, Водолија и Риби

Стрелците се совршен пар за Стрелците. Авантурите и патувањата се неопходни во оваа врска и токму овие нови искуства што ги споделуваат едни со други, дополнително ќе ги поврзат.

Водолијата е мудар, интелигентен и поинаков знак, а тоа е и предизвик и награда за Стрелецот. Нивните меѓусебни разговори секогаш ќе бидат значајни и насочени и никогаш нема да се досадуваат од меѓусебни дебати. Ова е токму она што ќе ја задржи искрата во врската и ќе ги спаси од досада.

Рибите, исто како и Стрелците, копнеат по слобода и независност, а токму тоа е она што ќе си го овозможат едни на други во врската. Тие се свесни дека на сите им треба простор и време за себе, но кога овие два знака се заедно, никогаш не е доволно да се биде.

Јарец

Јарците се совршен пар со Јарци, Девици и Бикови

Јарците и Јарците совршено се согласуваат токму затоа што ќе се поддржуваат едни со други без граници. Личниот раст им е многу важен, но тие се свесни дека е важен и за нивниот партнер, поради што секогаш ќе бидат најголемата поддршка едни на други.

Девиците повеќе од сè сакаат значајна и интелигентна врска со друга личност, и токму тоа може да им го обезбедат Јарците. И имајќи предвид дека Јарците се исто така нежни души, откако упорната Девица ќе им влезе под кожата, тие повеќе нема да можат да ја пуштат.

Биковите делат многу еднакви вредности со Јарците и тоа е она што најмногу ги поврзува. И двајцата се крајно лојални и доверливи, а тоа се квалитетите што треба да бидат приоритет во секоја врска, заедно со сочувството и убовта.

Водолија

Водолијата е совршен пар со Овен, Вага и Близнаци

Овните се тука за да внесат забава и смеа во животот на Водолијата, а тоа се поединците кои најдобро ќе знаат како да ја препознаат таа различна и посебна одлика во Водолијата, па затоа ќе знаат и дека ја ценат.

Вагите се флексибилни и интересни и секогаш можат да се прилагодат на нови ситуации, што не може да се каже за Водолијата. Затоа тие добро се надополнуваат и се разбираат, всушност, тие се разбираат како никој друг хороскопски пар.

Близнаците едноставно не можат да си помогнат кога станува збор за Водолија и скоро секогаш се заљубуваат во нив. Дарежливоста на Водолија и позитивниот став на Близнаците прават совршен натпревар и нивната врска не може многу да уништи.

Риба

Рибите се совршен пар со Стрелец, Јарец и Вага

Стрелците на почетокот се гласни и нападни, но кога ќе ги запознаете малку подобро, тие всушност се пријатни и љубезни. Нивниот позитивен став и отвореност кон новите Риби ги туркаат напред и ги принудуваат да доживеат авантури за кои не би се осмелиле да одат сами.

Јарците се малку прагматични, сериозни и строги, па затоа на почетокот не изгледа дека тие и Рибите се совршен натпревар, но кога Јарецот ќе се вљуби во емотивни и чувствителни Риби, тој никогаш повеќе нема да ја пушти да оди. Тогаш тие ќе почнат да се отвораат и да зборуваат отворено за она што го чувствуваат, а со тоа ќе ја зајакнат нивната меѓусебна врска.

Вагите, исто како и Рибите, се малку разиграни, поради што никогаш нема да бидат досадни и монотони во врската. И двајцата се исклучително шармантни и интелигентни, а исто така и нивните разговори. Тие секогаш ги искористуваат моментите што ги поминуваат заедно и не се плашат да бидат малку глупави едни до други.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum