СЕКОЈ ЗНАК ИМА СВОЈ ГРЕВ: Исчистете ги своите гревови додека не е предоцна!

26 октомври, 2020
peru 1_1000x0

Откријте на што ве „тера“ вашиот хороскопски знак

Лесно е да се направи грев. Особено кога има искушение на секој чекор. Тешко е да се најде личност која никогаш не направила нешто погрешно и има добра причина зошто. Нашиот хороскопски знак игра голема улога во тоа, кога станува збор за ситни или поголеми гревови.

Овен – ги повредува другите

Овенот може да биде полн со бес и непредвидливост. Ако се соочите со бесот на Овенот, можеби нема да „преживеете“. Не само што можат да бидат доста интензивни, туку и невидено спонтани. Таа спонтаност речиси секогаш доведува до проблем. Треба да бидете претпазливи, бидејќи ако попуштите пред својот гнев, може да повредите некого.

Бик – ненаситност / претерување

Кога велиме ненаситност, не мислиме само на храната, туку на сè. Биковите спаѓаат под еден вид нарцис и само гледа на работите што ќе им бидат потребни на долг рок. Без разлика дали станува збор за храна, секс или скап автомобил, Биковите понекогаш претеруваат во сè.

Близнаци – неискреност

Близнаците имаат ужасна навика секогаш да ја менуваат вистината што треба да ја кажат. Можеби затоа што вашиот знак покажува луѓе со две личности или имате поинаков поглед на ситуацијата што се случила и за која треба да зборувате. Близнаците сакаат да лажат за ситници, но и за оние поважните. Правилото важи за нив – ако сакате да саботирате нешто, согласете се!

Рак – ставање на другите пред себе

Како Рак, поради личноста што ве сака, вие не ја чувствувате важноста на времето и сметате дека таа личност е најважна од сите. За вас е важно оваа личност да има се што е потребно и дека е секогаш тука, покрај вас. Не мислите дека тоа не е во ред, но размислете за тоа – не размислувате повеќе за себе. Повеќе сакате да го дадете својот живот за некој друг. Грижете се кого сакате!

Лав – премногу гордост

Се граничи со нарцизам, Лавот може да се покаже како една од најсебичните луѓе кога станува збор за лични односи. Вие сте природни во сè и знаете како да ги импресионирате сите на едноставен начин. Тие се арогантни и полни со себе, што понекогаш дури и луѓето што го сакаат не сакаат повеќе да имаат никаква врска со него.

Девица – завист

Девиците се нестабилни кога станува збор за одлучување дали сакаат да бидат најдобри или како да стигнат таму. Тие сакаат постојано да се зборува за нив, особено кога станува збор за привлекување љубовници. Ако сакате некој што не е заинтересиран, ќе можете да го следите, да набудувате и да размислувате колку сте љубоморни затоа што таа личност има нешто што вие сакате. Вие не сте природен љубовник.

Вага – суета

На Вагите им е тешко да се грижат за што било друго, освен кога станува збор за нивната убавина. Додека тие се во можност да се погледнат во огледало и да го видат своето убаво лице, тие имаат за што да го продолжат својот живот. Иако Вагите можат да поминат многу време пред огледалата, тие сепак се обидуваат да поработат на својата внатрешна убавина.

Скорпија – страст

Скорпиите автоматски се поврзуваат со страста, како грев. Тоа се случува поради нивната страст да бидат интимни со сите. Секогаш цитирајте ги луѓето со свои зборови, внимавајќи да го слушате секој ваш збор. Сакате да копнеете по некого и обратно. Сепак, не можете да најдете љубов кај секого.

Стрелец – прељуба

Стрелците често се склони кон прекумерен флерт. За нив сексот е забавен, па затоа е тешко за човек под овој хороскопски знак да одржи долга и посветена врска. Иако се заљубени во својата втора половина, нивните очи ќе „бараат“ потенцијална друга личност со која ќе можат да флертуваат.

Јарец – алчност

На Јарците им е тешко да ја напуштат канцеларијата затоа што постојано се натпреваруваат со сите. Тие постојано размислуваат како треба да бидат најдобри и да заработат повеќе пари од другите на работа. Вие дури не сакате да ги потрошите тие пари, сакате да победите и можете да ги протриете на носот на секого.

Водолија – самопрогласен владетел на сè

Водолијата сака да мисли дека тие се поспецијални од другите луѓе, бидејќи Бог ги создал на тој начин. Тие секогаш зборуваат за тоа како имаат поголема интелигенција во малиот прст од сите луѓе со кои се дружат. Кажувајќи такви работи, предизвикувате чудно чувство во вас.

Риби – мрзеливост

Рибите се чини дека се луѓе кои сакаат да ја држат главата „меѓу облаците“. Понекогаш се чини дека тие едноставно постојат во нивниот сопствен свет, а не со други луѓе. Додека ги поминувате деновите сонувајќи, луѓето ве поминуваат и напредуваат, додека тие продолжуваат да се движат со бавно темпо. Ова ве прави крајно мрзлив кога станува збор за живеење во сегашноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum