Шокантни резултати: Еве кои три работи мажите би ги промениле кај жените кога би можеле

9 ноември, 2020
142991_shutterstock-356042171_ff


Овие резултати од истражувањето се покажаа толку изненадувачки, што се скоро повторно – изненадувачки! „Кога би можеле да промените три работи во врска со вашиот партнер, што би менувале?“ Беше прашањето, а одговорите не вклучуваа почести разговори или одење во театар, туку повеќе секс!

Либидото изненадувачки е на прво место работи што мажите би сакале да ги менуваат кај жените – скоро 31 процент од мажите го дадоа тој одговор.

Следува желбата нивните партнери да се жалат и да негодуваат помалку (26 проценти), да бидат средени (19 проценти), а потоа да не бидат толку емотивни (19 проценти).

Многу од овие резултати ги наведоа да извлечат заклучок, а потоа се побунија против фактот дека мажите всушност сакаат да направат жени „неми сексуални роботи кои чистат и не им стојат на патот“.

И што сакаат жените? Рака на срце: одговорите на жените не беа помалку стереотипни. Тие сакаат почести разговори за емоции (24 проценти), исто така поголема уредност (23 проценти), за нивните партнери да зборуваат повеќе (20 проценти), а 17 проценти од жените сакаат помалку мрзеливост и поголема активност од партнерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi