Што ќе се случи со Меланија Трамп ако Доналд Трамп повторно ги добие изборите?

3 ноември, 2020
image-1


Меланија Трамп, третата сопруга на Доналд, е поранешна манекенка и дискретен извор на поддршка за американскиот лидер, главно зад камерата. Во книгата објавена минатата година, новинарката на Си-Ен-Ен, Кејт Бенет, напиша дека првата дама е „многу помоќна и има поголемо влијание врз нејзиниот сопруг“ отколку што знае јавноста. Меланија отворено повика на оставка на високиот советник на претседателот во 2018 година. наскоро прикажана врата. Меланија е претежно енигма, барем во политичка смисла. Но, кога намерно се стави во центарот на вниманието, следуваа критики. Нејзината кампања против злоупотребата „Биди најдобар“ не беше добро прифатена, многумина вперија прсти кон нецивилизираните твитови на нејзиниот сопруг. Неговите модни избори предизвикаа и голем број коментари. „Првите дами се соочуваат со голем предизвик да завршат работа без конкретен опис на тоа и со скоро постојана критика во јавноста“, изјави за Франс Прес Кејт Андерсен Броуер, автор на „Први жени: Грејс и моќ на модерните први дами на Америка“. „Никогаш не можат да ги задоволат сите истовремено, а некои први дами, како Меланија, имаат повеќе проблеми со тоа од другите. Родена е како Меланија Кнавс во април 1970 година во Словенија, тогаш дел од Југославија. Нејзината мајка била шивачка, а татко и продавач на автомобили. Студирала дизајн и архитектура пред да замине во Милано, а потоа во Париз за да започне кариера во моделирање.

Мелания Трамп вступилась за мужа за несколько дней до выборов в конгресс ::  Политика :: РБК


Иако оваа година не беше толку присутна во кампањата, делумно поради сопствената борба против коронавирусот, нејзиниот говор на републиканската конвенција во август собра пофалби. „Кога и да му треба за голема изјава за поддршка, таа се појавува“, истакна Џелисон.

“Доналд е борец. Тој ја сака оваа земја и се бори за вас секој ден”, рече Меланија во вторникот на митинг на изборите во Пенсилванија, едно од главните боишта во изборната кампања. Броуер предвидува дека сегашната прва дама ќе се повлече уште повеќе од јавноста доколку Трамп освои втор мандат.

Мелания Трамп призналась, что не всегда согласна с твиттами мужа - РИА  Новости, 06.10.2018
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi