Што ни носи Младата Месечина во Скорпија? Отфрлете ги емоционалните оптоварувања, започнете нови бизниси!

15 ноември, 2020
1346646

Планетарните движења оваа година се обвинети за насилна енергија, но Младата Месечина во недела за повеќето знаци ќе биде мирна оаза среде астро-бура. Младата Месечина ќе биде точно на 15 ноември во 06:09 часот во последната третина од знакот Скорпија. Оваа лунарна фаза е редовно поволна за започнување деловни активности, проекти и односи бидејќи ги поттикнува нивниот побрз напредок и раст

Младата месечина на Шкорпија е во позитивна врска со Јупитер, Сатурн и Плутон оваа година, што значи дека ќе имате поголема храброст и одлучност да ги направите првите чекори. Бидејќи Марс се префрли од ретроградно во директно движење во петокот на 13-ти, веројатно овие денови ќе паднат некои препреки и ќе се отстранат блокадите. Активен, брз Меркур зборува во прилог на тоа, што ќе ви овозможи да се изразите појасно и отворено.

Раскинете со оптоварувачката врска

Младата Месечина во овој знак на топла и бурна вода е добра за зајакнување на самоконтролата, ослободување од сите видови зависности, исплата на долговите и генерално отпуштање на товарите. Новата месечина и денот после тоа ќе ви помогнат да вкрстите патеки со тешка и комплицирана врска или негативна емоција што не ве води кон ништо добро. Може да биде безнадежна љубов, еднострано пријателство или жед за одмазда. Подобар увид во емоциите и намерите на другите луѓе е уште една придобивка што ви ја дава оваа фаза.

Родени во средните десет дена на ноември, февруари, мај и август ќе бидат најизложените на новороденчето оваа година во Скорпија. Нивните емоции може одеднаш да се вознемират и да ги доведат до неразумни постапки. Затоа, ги советуваме Скорпиите, Водолиите, Биковите и Лавовите од третата деценија да покажат воздржаност, толеранција и покорност кон лицата со авторитет. Бунт и кршење на правилата би ви донеле многу кратко задоволство и долготрајни непријатни последици.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi