ШТО Е ОВА СОМНИТЕЛНО НА ДНОТО НА МОРЕТО??? Па, ова е нешто најневеројатното што се појави (ВИДЕО)

11 ноември, 2020
slon_jutjub

Еко-слонот стана спектакл во Египет, а покрај камилите и козите, на кои е навикнато локалното население, оваа скулптура е вистинска новина.

Во Црвеното Море има неверојатна скулптура на слон, за која нуркачи чекаат на ред да се фотографираат со неа. Снимки и фотографии од ова необично уметничко дело го обиколија Светот.

Скулптурата се наоѓа во заливот Дахаб, на нуркачко место наречено Светилник. Специфично е по тоа што е направен од рециклиран материјал, а ако нурнете, може да забележите цевки, шерпи, капаци за одвод и разни неупотребливи материјали.

Еко-слонот стана спектакл во Египет, а покрај камилите и козите, на кои е навикнато локалното население, оваа скулптура е вистинска новина. Египет се обидува да привлече туристи со неверојатни места за нуркање, а ова ќе биде само една од иновативните атракции што оваа земја може да ги понуди на Светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi