СОНИШТА КОИ СЕ ПОВТОРУВААТ

28 октомври, 2020
house-alps-z3

Оваа читателка очигледно има многу поголеми проблеми во односот со нејзиниот сопруг отколку што е свесна и постојано повторување на истиот сон всушност повторува порака од нејзината потсвест за нешто што не сака да го прифати во реалноста.

Што ја сочинува потребата за добар сон?

„Постои само еден сон кој нема никаква врска со настаните во реалноста, и кој се повторува неколку пати годишно, и кој не може да се толкува. Во нејзиниот сон, таа и нејзиниот сопруг патуваат со автомобил, возат високо во ридовите, знае дека е некаде во Србија на границата со Црна Гора, од каде е и нејзиниот сопруг, инаку во сон вози автомобил и сака да и го покаже своето родно место. Таму каде што ја носи нејзиниот сопруг, таа воопшто не личи на неговото родно место, кое во реалноста не е опкружено со толку убава природа. Тие доаѓаат во област каде што има прекрасен поглед, но сè околу е обраснато со плевел. На прагот од недовршената куќа седи старец кој извртува тутун на старомоден начин, гледајќи ги навидум незаинтересирано, но таа се чувствува среќна и нејзиниот сопруг покажува кон градината обрасната со висока трева и и вели: во секој случај, ќе најдеш нешто “. Лута му е во сон, бидејќи не е соодветно облечена да собира билки, ниту разбира лековити билки, ниту верува дека може да најде закопано богатство, а тој саркастично му се обраќа на еден постар човек кога во сон знае дека е негов далечен братучед и го прашува: “Мислиш ли дека ќе го најде?” Човекот не одговара ништо, само ја гледа остроумно и непријатно, бидејќи тој воопшто не се вклопува во таа средина и се чувствува излишно во разговорот меѓу нив двајцата. Со цел да ја сврти темата за закопаното богатство и лековити билки, таа го прашува старецот дали некој ќе ја заврши таа куќа и го прашува како е таму во текот на зимата, а тој одговара „ Се снаоѓам како што треба “. Нејзиниот сопруг и покажува колку е убав погледот од тоа место и и кажува како би сакал да има куќа таму или дури и да живее таму, а после тоа се враќаат дома на ист начин. Секој пат, тој сон ја вознемирува бидејќи има чувство дека во сонот му прави отстапка на својот сопруг, дури и без да знае од што се состои.“

Колку вреди квалитетниот сон?

Она што го означува овој сон, тоа е незадоволството на нејзиниот сопруг од нивниот живот и неговата потрага по смислата на неговиот живот, што тој го наоѓа во неговото основно семејство, всушност во нешто оригинално, во она што тој навистина е. Иако го опиша како мирен човек кој е задоволен од она што го постигнал во животот, како што вели таа е многу поамбициозна и отсекогаш очекувала многу повеќе од себе и од него и има постојано чувство дека не постигнале во животот колку што мислат дека можат. А, соништата што таа ги занемарува како ирелевантни, за секојдневниот живот и сонот што се повторува од време на време, всушност имаат иста тежина, тие ја предупредуваат дека има многу нерешени односи со околината и со сопругот. Соништата, кои таа ги опишува како „обични“ и кои се продолжение на секојдневните настани, зборуваат за голем товар на навидум безначајни настани и ситуации што ја оптоваруваат до тој степен што тие исто така можат да претставуваат компензаторни соништа во смисла на ослободување од стресот акумулиран во текот на денот или обид за спиење.Најдете решение за тековниот проблем.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum