Сопственик на ресторан ја запалил масата затоа што таму седеле овие двајца луѓе!

20 јули, 2020
kafana

Масата во Њујорк каде Џефри Епштајн и Харви Вајнштајн често вечерале, била запалена од сопственикот на ресторанот, јавува CNN.

Зак Ердем, сопственик на 75 главни ресторани, рече дека сака да ги избрише нивните имиња од историјата на ресторанот.

Епштајн почина во август 2019 година, и најверојатно се работи за самоубиство додека го чекал судењето за сексуално злоставување малолетни лица, а Вајнстин, поранешен холивудски продуцент, беше осуден на 23 години затвор во март, откако беше прогласен за виновен за сексуални престапи, вклучително и силување.

Тие седеа на масата број 1, рече Ердем. „Кога ќе помислам дека Џефри седел на таа маса..веднаш помислив дека таа маса треба да се уништи и да се исбрише секој негов траг од овој ресторан“, рече Ердем за CNN.

„Зедов запалка и бензин, ја уништив,ја запалив и ја фрлив во ѓубре. Се чувствував подобро. Сега не мора повеќе да размислувам за нив.“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi