Споете ги прстите и добро проверете: Овој ТЕСТ го користат и лекарите и може да ви го СПАСИ ЖИВОТОТ!

29 октомври, 2020
тест

За овој тест потребно е да ги поврзете показалците така што тие да ги допираат ноктите. Ако имате празен простор околу коренот на двата клинци што е сличен на обликот на дијамант, тогаш сè е во ред. Меѓутоа, ако нема таков простор, можно е да имате болест како рак на белите дробови.

Според истражувањето спроведено во Велика Британија, ова е релативно чест симптом на одредени видови на рак на белите дробови, а може да биде и знак на срцева слабост и други болести.

Медицинската сестра Ема Нортон од Велика Британија изјавува дека ваквата состојба се нарекува „лопатка за нокти“ или клучалка за нокти.

Таа изјави дека овој тест исто така го користат медицински експерти како помагало за утврдување на состојбата на пациентот, што понатаму се испитува со детални анализи.

Предупредување: Сите совети на Интернет се само за информации. Ако забележите какви било промени во вашето тело или здравствени проблеми, не лекувајте се и не заборавајте да контактирате со вашиот лекар што е можно поскоро.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum