Станавте на „лева“ нога? Откриено е дека навистина постои ЛОША СТРАНА на креветот!

29 декември, 2020
dreamstime_xxl_128022648 (1)

Без разлика дали ќе скокнете од кревет или ќе се извлечете полека од него нема никаква врска со вашето расположение, но има страната на која лежите. Имено, има полоша страна на креветот и тоа е десната страна на душекот, покажа студија на британското здружение за спиење Сили. Според неа, оние кои спијат на десната страна од душекот се попесимисти во уморот отколку привилегираниот од левата страна. Ако спиете сами во кревет, исто така е подобро да бидете на левата страна и да станете на неа, иако самците почесто спијат на десната страна, пишува Дејли меил.


Покрај тоа, студија спроведена на над 1.000 луѓе открила дека оние кои спијат на десната страна почесто доцнат на работа и се чувствуваат лишени од сон. Претходните студии покажаа дека жените, за разлика од мажите, имаат поголема веројатност да бидат нерасположени наутро. Како по правило, тие си поставуваат повеќе задачи наутро, па затоа се чувствуваат оптеретени од раните утрински часови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi